Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha így akarok edzeni az nem...

Ha így akarok edzeni az nem árt az izmaimnak?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam úgy fogok edzeni, hogy annyi felülést,fekvőtámaszt,súlyzózást csinálok amennyit csak tudok két naponta.

Ez így nem roncsolja az izmaimat?


2011. szept. 24. 19:09
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
az úgy teljesen szar lenne,nem jó ötlet
2011. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem.. azért a részletek nem elhanyagolhatók.

miért edzel?

annyit csinálsz amennyit bírsz, de egy lendülettel, vagy pihenés után folytatod?

amúgy kis ellenállású edzéstől nem fogod szétszakítani az izmaidat, szerintem fekvőnél állj is át 1 kezesre. ott már pl. lehet hosszabb pihi, ha egy edzés alatt sokat csinálsz. meztelen harcos - GTG edzésével mondjuk állandóan 1 kezes fekvőt csinálsz, napi sokszor, pár darabot. szerintem mondjuk ez jó, erő növelésre, de persze nem biztos hogy ez a legjobb.


dirtiboy bővebb véleményét nagyon szívesen elolvasnám, hogy értette, illetve esetleg véleményezhetné az én írásomat is..

:)

2011. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
inkább mennyé kapálni
2011. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dirtboy ***** válasza:

nálam ma már nem igazán futja a konkrét válasznál többre,máskor sem szoktam körbe írogatni a dolgokat csak megmondom hogy jó vagy nem aztán ha elfogja elfogadja ha nem akkor meg nem.


azért gondolom az elképzését rossznak mert nincs terv, és gondolom mindig ugyanazt csinálná kb.amit első edzésen csinált megcsinált.

és így kétnaponta edzené ugyanazt, azaz heti 3x, kéthetente pedig 4x edzené ugyan azt az izmot.

ez pedig nem így működik.

a sok információ hiány pedig arra utal hogy az étrend sem okés, mert nem hiszem hogy nagyon benne lenne a témában mikor még azt sem írta le hogy mit akar elérni.és mivel rendszertelenül akar edzeni valószínű hogy még a fegyenc ről és a meztelen harcosról sem halott mert akkor csinálhatná azt ennyi erővel.


na ezét volt a rövid válaszom hogy ez így nem jó.

2011. szept. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jaja, köszi az "erőfeszítést" :) a rövid válasszal semmi gond nem volt, igazad volt, inkább magamban kerestem a hibát, mert én meg képes voltam belelátni egy jó kajálást és úgy egy igazán kemény has és fekvőtámasz edzést, ami úgy általános kis edzésnek nem annyira sz.ar. ezért kértem hogy írd le bővebben :)

köszi! Kérdező meg nagyon sok minden hasznosat olvas közben.

2011. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pihenőt tartanék igen.

Pl. meg csinálok nem is tom 20 fekvőt aztán kicsit pihi, azután megint 20 fekvő és újra egy kis pihenő.

Felsőtestre szeretnék ugye edzeni, főként szálkásítani az izmaimat.

És igen..nem hallottam még róluk, de azért kérdezem, hogy el is érjek valamit ne csak feleslegesen szórakozzak.

És a kapálás?Hát nem is tom :)

2011. szept. 24. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:

akkor helyben vagyunk. dirtiboynak nagyon igaza volt.

40 fekvővel 5 év alatt sem mész semmire. csak úgy nagyságrendre, hogy lassan valami látszódjon, a 100 db egyszerre. ezt kéne mielőbb kitűzni célul, ezután már simán lehet meztelen harcost olvasni, és megtanulni az egykezes fekvőt.

és még így sem leszel se szálkás, se izmos. izomépítéshez eleve tömegnövelő étrend (google), és leginkább súlyzós edzés. bár azért jó kajálással, napi több 100 sima és tucatnyi egykezes fekvőtámasszal valamennyire növekedni fog a karod, melled, de még direkt erre legjobb súlyzós edzéssel is lassú, sajátsúlyossal ez komoly türelem játék :)

szálkásítás meg a zsírod leadását jelenti, ez is étrend, ennek is utána olvashatsz. a builder.hu alapismeretek (google) nagyon jó írás úgy általánosan edzésről, étkezésről.

2011. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
dirtboy nick nevét nem tudom leírni, ezt szerintem tudjuk be irrelevánsnak a téma szempontjából..
2011. szept. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szóval úgy nem lesz jó hogy pl akkor 100-at úgy csinálom meg hogy kisebb pihenőkkel?

De ha úgy jó akkor hány fekvőnként tartsak pihenőket?

2011. szept. 24. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:

ha bármi eredményt el akarsz érni, és mindenképpen otthon edzenél, akkor 1. fehérjedús és sok kaja,

2. mint írtam, mielőbb érd el hogy 100db menjen egyszerre

3. azt is írtam, hogy nyomd egy kézen inkább (nagyobb ellenállású edzés)

2011. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!