Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek lelehet "sétálni"...

Szerintetek lelehet "sétálni" a maratont?

Figyelt kérdés

Ez érdekelne engem és a barátnőmet, hogy vajon, le-e tudnánk "sétálni". Láttam én már érdekes formákat maratonon elindulni, nem mindenki edz éveken át napi rendszerességgel. Ez a férfi sincs túl jó kondiban, mégis teljesítette a távot: [link]


Mi abszolút nem vagyunk edzésbe, de az 5,5 órás limitidő nem tűnik lehetetlennek, ha gyors átlagtempót felvennénk és úgy sétálnánk. De kíváncsi lennék a ti véleményetekre is, mennyire lehet ez megterhelő hosszú távon?


Az ember átlagtempója amikor sétál 4km/h amikor siet akkor pedig 6km/h. Na a hat helyett kellene olyan 8km/h tempót menni az elején, illetve ennél egy kicsivel gyorsabbat. Majd a második 21.-nél lehet kicsit lassabban is, de csak nagyon kicsivel.


Mi erről a véleményetek, hosszú távon "sétálva" mennyire lehet ezt bírni?


2011. szept. 29. 13:18
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
A maratoni táv teljesítéséhez szintidőn belül 7,6 km/ó átlagsebesség kell. Öt és fél órán keresztül, megállás és lassulás nélkül. Ezt azért én nem nevezném sétálásnak. És óvnálak attól, hogy egy fénykép alapján ítéld meg, ki mennyire van jó kondícióban. Felkészülés nélkül nem lehet megcsinálni.
2011. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Edzéssel, rákészüléssel simán lehet bírni, ennél sokkal hosszabb teljesítménytúrák is vannak, ráadásul azok dombos és hegyvidéki terepen.
2011. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok szakértő, de a linkelt képen lévő férfi lábizmait, vádliját is meg kellene nézni. Miből gondolod azok után, hogy nincs jó kondiban?


De ismétlem, nem értek hozzá.

2011. szept. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pocakja van, de nézd meg a lábát..!


Azért nem véletlen, hogy nem sétál mindenki maratonokat, nem gondolod? Rosszul is lehettek, ha készülés nélkül csináljátok, de ha csak az a fontos, hogy "meglegyen ez is", és nem az, hogy egészségesek és sportosak legyetek, akkor hajrá.

2011. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak sétálni szerintem nem, legalábbis a szintidőn belül nem. De azért meg kell próbálni. Ha nem sikerül, akkor se történik semmi, viszont nyertek egy értékes tapasztalatot, látjátok, hogy érdemes-e ezen a vonalon továbbnyomulni. Ha nem, az se baj. Az a lényeg, hogy a nektek megfelelő és elégséges rendszeres mozgás meglegyen. Ez nem mindenki számára a maraton. De ha birizgálja a fantáziádat, akkor semmi ok nincs rá, hogy ne vágj bele.


Egyébként, ahogy más is írta, valami rendszeres felkészülés, futási vagy erőteljes túrázási előzmény azért kell. Ha belevágsz, azért ne egyből, és ne csak gyalogolj. A nagyon lassú futás szinte észrevétlenül megterhelőbb, mint a sima gyaloglás, erre kéne ráállni, ha nem is végig, de legalább az út felében, kétharmadában.

2011. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!