Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sport (ok) űzésével...

Milyen sport (ok) űzésével válhatok hasonlóvá az ókori, középkori, fizikai munkát végző emberekhez?

Figyelt kérdés
Akik pl. nagyon kemény mezei munkát végeztek, szálkásak és állóképesek voltak, de az étrendjük nem tartalmazott sok fehérjét.
2011. okt. 5. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

És mi akadályoz abban,hogy te is elmenj mezei munkásnak?

Ezt manapság ugyanúgy megteheted.

Csomagolsz hozzá vörös hagymát kajának.

2011. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy én csinálom, az hasonló terhelést ad, Sokat futok hosszan, gyakran dombos terepen vagy intervall edzéssel, emellett erősítek is súlyokkal+saját testsúllyal egyaránt. A kettő egy bizonyos szinten megfér egymás mellett, és bár nincs nagy tömegem (21,5-ös a BMIm), a strandon nem kell szégyenkeznem, mert elég definiált vagyok:), és a relatív erőm is elég jó. Végzek fizikai munkát is, ami szintén erősít.Nem cigizem, nem iszom.


De szerintem minden sport alkalmas erre a célra, ha törekszel a harmóniára: pl. testépítőként (bár ez sok kaját igényel, nem úgy, mint egy egykori földműves) kardiózol, futóként erősítesz felsőtestre stb.

2011. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kedves első, köszönöm a választ, képzeld:dolgozok!

csak azért kérdeztem, amit kérdeztem, mert érdekelt a dolog, és biztam benne, h értelmes választ kapok

2011. okt. 5. 23:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán a spártai edzésprogram jó erre.de sima testsúlyos gyakorlatok is,vagy ha teremben kondizol,az is jó,mert erősödsz+a kardióval tudsz állóképességet szerezni.
2011. okt. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!