Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Légpuska 4.5 mm vagy 5.5mm?

Légpuska 4.5 mm vagy 5.5mm?

Figyelt kérdés

Előre leszegezem hogy nem vadászok légpuskával, nem is szeretnék. Csak elméleti síkon gondolkodom!!!!!

Kérdés: 10 méteren belül már hatásosabb lenne-e egy 5.5-es légpuska vadászatra 7,5 jouleban, mint egy 4,5-es?


2011. okt. 10. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

5,5-ös. Sokan mondják, hogy a 4,5-ös a jó, mert kisebb a löveg súlya és így gyorsabb. Ez nem teljesen így van. Minél nagyobb kaliberű a lőszer annál, nagyobb a súlya. És ha nagyobb a súlya akkor ballisztikailag stabilabban repül. Lehet, hogy egy mikro hangyaf@sznyival lassabb, de pontosabb. És mivel nagyobb a lőszer, nehezebb is, nagyobbat is üt.


Mondjuk nekem 6,35-ös kaliberű légpuskám van, mondjuk nem 7.5 Joule-os, hanem 50 J-os.

2011. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kösz, gondoltam is hogy számít az a kétszeres súly.

Amúgy jó kis légágyúd van XD

2011. okt. 15. 23:59
 3/15 anonim válasza:
Nekem van mindkét kaliberből.Mindegyiknek van előnye és hátránya.Ha a lőlap kilyukasztásánál többet várunk,akkor az 5.5 (0.22)cal.a célszerűbb.
2011. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
azt mondjak hogy pontosabb a 4,5 os de csak ha semmi szel sem fúj ha úgy vesszük egy gyengébb szélben mar az 5,5 os a pontosabb ezert is a céllövősök az 5,5-ost hasznaljak mert egy nagyon kis szel is mar elfújja.
2012. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Igazából 5.5-es lövedék jobban átadja a mozgási energiáját a nagy súly miatt de 10 méteren belül kb csak ennyi a különbség. 10 méter felett 7.5 jouleban akárki akármit mondd semmi keresni valója nincs az 5.5-nek a kétszer akkora súly miatt domborúbb a röppálya és mivel lassabb pontatlanabb is, ezt letudod ellenőrizni szakmai fórumokon is, egy ballisztikai programmal meg is nézheted hogy a 4.5mm 7.5 jouleal csak 10 centit esik 40 méteren az 5.5mm 7.5 jouleban már 30 centit azért az nem mindegy meg ahhoz már olyan távcső is kéne ezért is ajánlják céllövészethez a 4.5mm-t de persze vadászni is szoktak vele mert nagy az áttütőereje, meg 4.5mmben is lehet kapni nehéz lövedéket 0.7; 1 gramm stb az még mindig értelmesebb szerintem a kérdésedre válaszolva mint az 5.5
2013. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Marci024 válasza:
Mindenképp a 4.5-ös a jobb. Tegyük fel, hogy van két légpuskád. az egyik 4.5, a másik 5.5 mm. Mind a kettő 7.5J Egyértelmű hogy a könnyebb lövedéknek, gyorsabban kell repülnie, mint egy nagyobb tömegű 5.5-ös golyónak, 7,5J produkálhasson. Ez nagyobb pontosságot eredményez. Egyszer bátorkodtam vásárolni egy 5.5-ös műszert. Hamar meg is bántam. Műszakilag ott vagyok a légfegyverek terén szerintem. Hozzám is járnak, ha tuningolni kell. Saját magam is készítettem már több légpuskát is, szórakozásból. Bármennyire is próbáltam a legjobbat kihozni 5.5-ös puskából, mindig a négyfeles volt a győztes.
2013. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Most akkor melyik a jobb?!
2014. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
4,5 ös
2015. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Tisztán elméleti síkon gondolkodva: vadászathoz - ami itthon tilos, de tudomásom szerint több eu-s tagországban is engedélyezett, pl patkányok irtására -, min 28-30J kell. Ez alatt inkább csak állatkínzásról beszélhetünk, nem vadászatról. Na ez a teljesítmény viszont tiltott a legtöbb eu-s országban, még az olyan vadász hagyományokkal rendelkezőkben is, mint Anglia, csak 16,3J az engedélyezett. Van még egy bökkenő. Nevezetesen az, hogy nem célszerű átlépni a lövedéknek a hangsebességet, mert úgy fog kóvájogni, mint gólyafos a levegőben. Ezt tekinthetjük technológiai korlátnak is. Ez 4,5-esnél 27J 0,5g-os lövedékkel, míg 1g-os 5,5-el 55J.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

- én a magam részéről nem értelmezem a vadászat fogalmát ilyen kis teljesítményen. Mint ahogy 50m alatt sincs repülés.

- ha nem értesz egyet velem, akkor el kell dönteni, hogy mi a fontosabb, és ez fajonként eltérő lehet. 4,5-es: könnyű lövedék, relatíve nagy sebesség. 5,5-es: 2x olyan nehéz lövedék, 2/3 sebesség a 4,5-eshez képest.

2016. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Üdv, Nem teljesen ide való ez a kérdés, de látom, hogy sok itt a hozzá értő. Próbált már valaki gáz rúgót légpuskában? Mik a tapasztalatok, mert én nem nagyon találtam még senkit aki tudna róla valami értelmeset mondani. Köszönöm.
2016. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!