Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcán? Szerintetek egy veterán...

Lee12 kérdése:

Utcán? Szerintetek egy veterán katona aki rengeteg háborúban volt és tökéletesen ki van képezve, ő nagyjából 1 v 1 -be eltudná venni a kést egy sebhuszártól? Valamint hogy harcművészeket küzdősportolókat legyőzne?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
valószínű
2011. okt. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 walholl ***** válasza:
100%

Nézd, ez az akciófilmes "mindenkit seggberúgó veterán" nagyrészt kamudolog. Az utcai harcban bármi megtörténhet. Amúgy jogos a kérdés, végülis oktatnak közelharcot, főleg lefegyverzést, ahogy a krav magában és még sok más harcművészeti stílusban is. De 100%-os biztonsággal nem jelenthetjük ezt ki.

Azt is meg kell érteni, hogy a háborúban volt nem jelenti azt, hogy ki van képezve minden ellene irányuló támadásra. Rengeteg harcművészeti stílus létezik és nincs olyan, amivel bárki lealázható. Akkor mindenki azt csinálná, logikus nem?:-)

2011. okt. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hát igen:D csak gondolom az ilyen katonai közelharci cuccoknak az edzői rengeteg harcművészeti fogást ismernek(akido, nem ks de krav maga,) és ezekból összeollózzák a legjobbakat

csak mert láttam bp-en kiírva hogy katonai közelharc oktatás és gondolom ott azért 4 év alatt meglehet tanulni sok mindent hamár katonáknak is oktatják akiknek ölni is tudniuk kell

amúgy van olyan ks ami késharcal foglalkozik csak?

2011. okt. 15. 00:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy veterán katona éles közegben védte a saját életét, lelkileg is felkészült az valódi veszélyre...

Te a tanfolyamon ugyanúgy csak mű környezetben tanulgatsz mozgásokat, mint akárki más keleti harcművészetes tanfolyamra járó. Hogy hogyan reagálnál utána, valódi támadás esetén, ki tudja...

2011. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, OFF

vén vagyok, és nem ismerem a szót: kit hivnak SEBHUSZÁR-nak? Vagy ha elgépelte a kérdező, akkor ZSEBHUSZÁR-nak?

Bocsánat, de tényleg nem tudom. Köszönöm, ha valaki megmondja (gondolom, szlengben valakit jelent, de kit?)

ON

2011. okt. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
zsebhuszárt akartam írni és ezt az olyanokra értettem akinek csak a szája nagy
2011. okt. 15. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Hahaha... ez jo, koszonom.

Az en ifjusagomban a zsebhuszarokat "hokedli huszar"-nak vagy "hokedli superman"-nek hivtuk.

2011. okt. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

veterán katona lehet lelki sérült, és fél a macskáktól.

amúgy a katonákat pisztollyal tanítják ölni, ha jól tudom, és mivel ezt emelik ki, kés ellen + puszta kézzel.. nos, nem erre épül szerencsétlenek képzése. mondjuk egy senkit el kellene tudnia intéznie egy katonának, még ha a senkinél kés is van, és feltesszük hogy nem egy háborúban megrokkant katonáról beszélünk.

amúgy meg sokat nem várnék tőle, mert míg egy harcművész azt gyakorolja, hogyan öljön embert puszta kézzel, addig a katona célozni tanult meg menetelni. tehát nem lenne túl kiegyenlített a dolog.

2011. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felmerül a kérdés hogy hol katona . Mert még országon belül is mást -mást oktatnak . Van ahol pl K1 es oktatja harcra az embereket . Tényleg helyfüggő is . És ahogy Aczél mondta a katonák inkább fegyver harcra vannak képezve és veteránsága is ebben bizonyosodik be leginkább , szóval nagyon neki se megszokott jelenet , az hogy pusztakézzel harcoljon késes ellen nagy valószínűséggel .
2011. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
viszont vannak aikido-s és jitsus kiképzőtisztek, nekik meg lehet a kisujjukban van a pusztakezes gyilkolás, mint írta Full Contact, ez még országon (egységen) belül is változik..
2011. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!