Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megfelel az októberi/novemberi...

Megfelel az októberi/novemberi időjárás a futáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni rendszeresen futni, csak nem tudom hogy érdemes-e elkezdeni ilyen hűvös időben. Ti el szoktatok járni futni hidegben? Hogyan öltöztök fel?
2011. okt. 21. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Az öltözködés attól függ, h mennyire vagy fázós. De úgy általánosságban az elmondható, h mindig egy rétegel kevesebbet vegyél fel, mint ahogyan csak szimplán az utcára mennél.

Én fázós vagyok, úgyhogy ilyenkor már hosszú melegítő nadrág, póló és egy vékonyabb pulcsi van rajtam + fülvédő (a fülem nagyon érzékeny). De a barátom, aki nem fázós néha még mindig rövid nadrágot, és két pólót vesz fel.

Az is fontos, h ha elindulsz pulcsiban, és kimelegedsz, ne vedd le, mert úgy a legkönnyebb megbetegedni.

2011. okt. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, de lehetőleg délután-kora este menj, akkor nincs olyan hideg. Hajnalban csak ha nagyon muszáj.

Még annyira nincs hideg, én hosszú melegítőt veszek, valamint pólót és derékmelegítőt. A pulcsit a derekamra kötöm, amikor futok, de utána felveszem. Hasznos még egy sál is. Kicsit később pedig már lehet pulcsiban futni, de akkor is érdemes plusz egy pulcsit vinni, amit futás után fel tudsz venni, nehogy megfázz. Meg lassan a lábszérmelegítő is aktuális.

2011. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, én volt, hogy Januárban mentem el futni. :)
2011. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)))
2011. okt. 21. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó,én még jobban is szeretem,mint a nyári nagy melegben futni,ilyenkor ősszel valahogy hangulatosabb is,több kedvem van hozzá,és nekem jobban is fekszik a picit hűvös idő.Mondjuk én télen is szoktam futni,hóban is,annak is van egy feelingje,mikor pl.egy erdei burkolt úton futsz(sima földesen télen nem jó,mert a megfagyott talajrögök jól ki tudják b*szni a bokád,tavasszal-nyáron viszont szinte csak terepen futok,kerülöm az aszfaltot),az úton eltolva a hó(ha nincs,az sem gond),vagy épp egy pici van rajt,körülötted pedig a fehér köntösbe öltözött természet...gyönyörű tud ám lenni;)
2011. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 steam77 válasza:

Nálunk még nem volt olyan idő,amivel problémám lett volna a futással :) Csak nagy szél+nagy eső amiben nem szoktam,hideg mindegy mekkora, -10ben is kimentem, 20centis hóban,lényeg hogy felkell öltözni normálisan,sál a szád/orrod elé,és ne állj meg közbe,mert akkor fázol meg.

ha szeretnél tanácsot írj rám privátban

2011. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!