Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Thai Box vagy Tae Kwon Do?

Thai Box vagy Tae Kwon Do?

Figyelt kérdés
Miben különböznek? Miben jobb az egyik a másiknál? Melyik használhatóbb az utcán leginkább?
2011. nov. 2. 21:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Egyiket se ismerem úgy igazán, ha meg akarod magadat védeni, tehát verekedni akarsz tudni akkor inkább a thai box. A taekwondo rugáscentrikus, amit valljuk be, az utcán annyira nem lehet használni, max. gyomron vagy combon rugod, de ha azt egy taekwondo-s rugja akkor biztos elég egy rugás is :D. Azt hiszem az ITF taekwondo az, amiben többet használják az ütéseket(de nem biztos, csak így emlékszem). Nekem speciel a taekwondo jobban tetszik, de verekedni inkább a Thai Box.
2011. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A kettő ég és föld. Én a Tae Kwon Dot választanám, mert az sokkal elegánsabb.
2011. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
azér megnéznék egy TKD mestert szűk farmerben, pufidzsekiben , hátizsákban az utcán tékvandózni...
2011. nov. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 lee12 ***** válasza:

taekwando ha jó az edző mert akkor megtanulsz jól rugni plusz jól is néz ki a pörgő rúgások

a thai box az már divat inkább és utcán tök mind1 melyiket űzöd

de amúgy ahol jobb az edző oda kell járni

a thai is inkább rugáscentrikusabb de alig van pár rugás benne míg tkd rengeteg mellette boxolnál is akkor jó lenne

2011. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Utcára egyik sem jó. Thai box küzdősport,a TKD meg tényleg túl rúgáscentrikus,és zömét csak versenyen tudod alkalmazni.

Nem rossz egyik sem,én mondjuk a kettő közül a Thai Boxot választanám.

Ha olyat akarsz tanulni,amiben azért valami önvédelmi ismereteket szerzel,akkor harcművészeteknél nézz körbe.

Van 1 csomó jó stílus,aikido,jujitsu,kudo,karate(KYOKUSHIN!!!),és még sorolhatnám.De ahhoz,hogy utcán bármit is alkalmazni tudj,leginkább mentálisan kell a topon lenned,felismerni a helyzet komolyságát,milyen lehetőségeid vannak,aztán dönteni-cselekedni.

Igazából elsősorban nem azért kell ezeket tanulni,hogy majd jársz x hónapot,aztán megvéded magad utcán,mert ahhoz elég sok idő kell(pont a mentális beérés miatt),hogy tudd is őket használni.

Kevés idő alatt sehol nem tudsz olyan képzettséget szerezni,amit az utcán egy(vagy több) komoly ellenféllel szemben alkalmazni tudsz.


Meg ugye az örök igazság,hogy az utcára nem lehet felkészülni.Tudhatsz olyat,amivel meglepheted a támadóidat,viszont ez fordítottan is igaz.Nem tudhatod,kikkel hoz majd össze a sors,és ott hogy fogsz cselekedni.Na és ugye pont ezért jók a harcművészetek,mert ha már több éve ezt az utat járod,azt már biztosan tudni fogod,mit is kell cselekedned.Tehát már egy lépéselőnyöd van is.Aztán ugye még innen is sokféle kimenetele lehet a dolognak,tehát végülis megint azt kell mondanunk..nem lehet rá felkészülni.Lehetsz egy fokon felkészült,de teljes biztonsággal soha nem tudsz nekiállni egy utcai bunyónak,mert bejöhetnek olyan tényezők(több ellenfél,fegyverek,nem is csak egyféle),amikre nem számítasz,és egyszerűen nem tudsz velük mit kezdeni.

Ezért inkább kerülni kell,s inkább szóval,dumával megoldani,csak akkor belemenni,ha már veszve van minden,

mert életed csak egy van...;)

2011. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
28%

A thai box jobb. Azért is, mert utcán az én tapasztalatom szerint a legjobban lehet használni. Leveszed a kesztyűt és a szabályokat, beépíted a könyök technikákat és máris komoly dolgot kapsz. Amit meg előző írt, szerintem ne tanulj "harcművészetet", mert azok ma már kihaltak( Meg nem is oktatják, vagy pénzlehúzás az egész. Ne próbálj meg olyanokat csinálni, hogy pl. ha utcán megtámadnak késsel, hogy kicsavarod a kezéből a kést meg stb.. mert semmilyen " harcművészettel, küzdősporttal nem lehet kivédeni". És ha el akarsz kezdeni valamilyen harccal foglalkozó mutatványt, akkor válaszd nyugodtan a thai box-ot.

Inkább ez, mint az a gagyi karacu fajta a Kyohoshinu vagy mi a fene. Nézz utána kyo.hu :D. Én szétröhögtem magam, hogy miket csináltak ott a videógalériában.

2011. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:

Már megint a nagy kérdés melyik a jobb. NINCS TÖKÉLETES KÜZDŐSPORT!! Én Taekwondozok (wtf) télleg sok a rúgás de ütések és csapások is vannak szépszámmal !! Gáspárnak igaza volt a mentális felkészülés a fontos szerintem olvasgass ebben a témában akárhova jársz akármit tanulsz 1-2 hónap után úgyse leszel olyan szinten, hogy valamit is érj vele!! Amíg nem ösztönszerű és amíg nem tapasztaltál ilyet addig nem tudsz rá felkészülni. Nállunk Taekwondo mellett Hapkidot is oktatnak kettő együtt ütős kombo. De aranyszabály

1)kerüld el a veszélyes helyzeteket

2)Ha nem sikerül elkerülni FUSS EL!

3) ha nem sikerül elfutni próbáld meg lebeszélni

4) Ha nem sikerül lebeszélni HARCOLJ! Ez a véleményem

2011. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Inkább ez, mint az a gagyi karacu fajta a Kyohoshinu vagy mi a fene."

Kedves fiatal barátom! 3 kérdésem lenne: 1. Hány kyokushin edzésen vettél már részt? 2. Hány éve thai boxolsz? 3. Melyik videó a röhejes? Ha tudod, linkeld már be!

(Ja, és én sem vagyok kyo-s, csak nem bírom, ha kapásból lefikáznak egy stílust.)

2011. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

16:25-ös, elég sok baromságot hordassz össze. A harcművészetek koránt sem kihaltak, sőt, felfutóban vannak. Nekünk, akik harcművészetet tanulnak, sem mondják, hogy ha megtámadnak, kezdjünk el varázsolni, főleg ha fegyverrel van. Az első amit mondanak, hogy fussunk el, meg, hogy ha 2-nél többen vannak, eszünkbe se jusson kiállni ellenük, 2 ellen is csak ha nagyon képzettek vagyunk.

Meg a másik nagy tévedés, hogy hadonászásnak hiszik az egészet. Teljesen más egy szabad küzdelem, mint egy alaptechnika.

A kyokushin karatéról meg annyit, hogy az egyik legkeményebb harcművészet. Az, hogy néhol nem oktatják rendesen, az akármelyik sportra igaz.

Első voltam.

2011. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

16:25-ös..Te 1 balf*sz vagy! Kíváncsi lennék,hogy bírnál 1 jófajta kyo-s küzdőedzést...kis gyökér:D


Fogalmad nincs a harcról,valamint egy átlagos általánosító barom vagy.Van olyan hely,ahol nem jól oktatnak...de ez a világ minden területére igaz,és nem csak a sportokban,hanem úgy általában.Pont az ilyen idióták miatt,mint Te,akik olyan dolgokba pofáznak bele,amiket nemhogy nem tapasztaltak,de még csak halvány fogalmuk sincs a témáról,valamint ésszel sincsenek eléggé ellátva,de a saját buta véleményüket hajtják.

Nem elég,hogy hülye vagy,még hangoztatod is.Te dinnye:)


A válaszomat 1x már leírtam,az offért meg boccs;)

2011. nov. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!