Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fehérjeturmixok és hasonlóka...

A fehérjeturmixok és hasonlókat, hogyan kell meginni?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés, de én azt nem tudom, hogy ezeket jó egyszerre, vagy lehet kortyonként is?
2011. nov. 4. 12:19
 1/6 walholl ***** válasza:

Étkezni hogyan szoktál? Megeszed az ebéded 4 órán át elhúzva?

Edzés után szépen összerázod vízzel, dextrózzal és felhörpinted 1-2 perc alatt.

2011. nov. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Edzés után iszom meg, majd kb fél óra múlva meg rendes ételt eszek. Lefekvés előtt is szoktam, mert azt mondták nekem, akkor is jó ha iszok.
2011. nov. 4. 12:50
 3/6 walholl ***** válasza:
És akkor mi a gondod? Ezt pontosan így kell használni. Estére lehetőség szerint lassú felszívódású fehérjét válassz, amúgy jól hangzik.
2011. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zakathol ***** válasza:
Ahogy fentebb is írták: Ez KAJA. Nem valami csodaszer, tehát a fogyasztása étkezésnek minősül. Ha szeretnéd szárazon is elnyammoghatnád, a lényegen nem változtat. Sőt, fröccsnek is elkészítheted, csak vigyázz nehogy ledurranjon a szén-dioxidtól a shaker teteje :D
2011. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:

nem elég edzés után egy fehérje shék,vagy egyél utána rizst is vagy rakjál hozzá dextrózt esetleg komplett tömegnövelőt igyál ne csak proteint.

edzés után vissza kell tölteni a kimerített glikogén raktárakat,ehhez szénhidrátot kell edzés után bevinni,lehetőleg minél gyorsabb felszívódásút.

kérdésre válaszolva egyszerre lehúzod és kész.

2011. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zakathol ***** válasza:

dirtboy: Mondjuk az edzés utáni turmixban lévő gyors ch, nem feltétlenül a glikogénraktárak feltöltésére szolgál. Nagyrészt inkább az inzulinkibocsátást hivatott előidézni, aminek segítségével az izmokba jut a tápanyag. A glikogénraktárak feltöltésére ott vannak a szilárd étkezések.


Szerintem/úgy tudom/talán :D

2011. nov. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!