Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditeremhez szeretnék kérni...

Konditeremhez szeretnék kérni egy kis segítséget! Milyen testrészekre helyezzem a hangsúlyt?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 5-7 kg felesleg van rajtam, ezért kalóriadeficit és futás mellett szeretnék fogyni. Heti 2 alkalommal mennék konditerembe is, de fogalmam sincs, hogyan kéne nekilátni.

Mindkét alkalommal edzek minden testrészre? Vagy szedjem ketté? Gondolom has, fenék, comb, kar alap, mellé még mit kéne csinálnom?

Van a bodybuilderen valami edzésterv kifejezetten nőknek? (nem fitnesz bajnok szeretnék lenni, csak formás).

És végül mondanátok véleményt az edzőteremről, amit választottam? [link]


2011. nov. 8. 12:55
 1/10 dirtboy ***** válasza:
hány nap szünet van a két kondis edzés közt?
2011. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez egy kezdő osztott edzésterv nőknek. fitness bajnok pedig nem attól lesz az ember, h heti 2x súlyzót fog a kezébe. ;)
2011. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

alényeg lemaradt


[link]

2011. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hétfő kondi

kedd pihenő

szerda röplabda edzés

csüt futás

péntek kondi

szombat pihi

vas futás


ha ez számít valamit. a linket köszönöm.

edzőteremről vélemény?

2011. nov. 8. 13:20
 5/10 A kérdező kommentje:
4 hétig heti 2 napom lesz, addig ezt csinálom. utána 6 hétig heti 3. akkor lehet majd "szintet lépni"? és kb. milyen nagyságrendben lenne az a súly, amivel megvalósítható a sorozat utolsó eleme már fájjon elv? úgy értem 5-öt vagy 20-at pakoljak rá kezdésnek, mert ez még érzésből se tudom belőni :D
2011. nov. 8. 13:23
 6/10 dirtboy ***** válasza:

már edzésterved akkor van,de azt nem értem hogy miről beszélsz az utolsó kommentedben.

valahogy fogalmazd már át mert nekem nem világos hogy mit is kérdezel.

2011. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azt olvastam, hogy akkor hatékony az edzés, ha nemcsak lóbálom a súlyokat, hanem olyan nehezet választok, amivel egy sorozaton belül az utolsót már csak nehezen tudom kiemelni. de fogalmam sincs, hogy mekkora legyen ez a súly, hogy mivel kezdjem.
2011. nov. 8. 13:34
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem csináld ezt addig, amíg nem tudsz rendesen, szabályosan végrehajtani minden gyakorlatot. ez a kezdő edzésterv célja. éppen ezért a súly még nem is nagyon számít sztem, mert ha már relatíve nagy súlyokkal szabálytalanul edzel, akkor több kárt okozol magadnak, mint hasznot.

a gyakorlatok elsajátításában kérheted edző segítségét, és szerintem nézd a BBTV flash edzéstechnikai rovatait. abban bunny elmagyarázza, mit hogy kell.

ja és ami a legfontosabb: a türelem, és a kitartás. sokan feladják akik nem látnak fejlődést 2-3 hét után, de te ne tedd :)

a teremről meg annyit, h látogass el vagy 2x, és ha tetszik, akkor okés :)

2011. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a másik kérdés pedig arra vonatkozott, hogy gondolom ez az edzésterv inkább alapozó jellegű. vagyis mivel úgy terveztem, hogy 4 hétig csak heti 2 kondi lesz (mert ekkor még inkább a fogyásra koncentrálnék) ez pont jó erre a 4 hétre. Viszont ha az letelt, utána 6 hétig megemelem 3-ra a kondi számát, mert addigra remélem eltűnik a felesleg nagy része, és egy megengedőbb étrenddel alakformálást végeznék. Ezzel kapcsban kérdeztem, hogy ne váltsak-e akkor valami komolyabban formáló edzéstervre? vagy csak emeljek tovább a súlyokon, és jó lesz, amit a 2. válaszoló linkelt?
2011. nov. 8. 13:37
 10/10 walholl ***** válasza:

Miért nem tudod a súlyokat belőni érzés alapján? Számomra ez a pont rejtély.

Épp az a lényeg, hogy az első egy-két súlyzós edzéseden próbáld behatárolni, melyik gyakorlatnál, mennyit bírsz és igyekezz belőni a súlyokat a megfelelő ismétlésszám eléréséhez.

Olvass sokat és próbáld ki a gyakorlatokat, szigorúan helyesen végrehajtva. Tanulj meg nyújtani és bemelegíteni, hogy ne legyen sérülés és kötött az izomzatod.

Heti két súlyzós edzésnél edzhetsz minden főbb izomcsoportra. Nem kell annyira megszakadnod, szoktatni kell a szervezeted a terheléshez.

2011. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!