Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mike Tyson VS. Masutatsu Oyama?

Mike Tyson VS. Masutatsu Oyama?

Figyelt kérdés
Vajon egy ring bunyóban melyikük győzne?
2011. nov. 10. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár én bokszolok és nem csípem a karatét, de itt a Kyokushin Karate megalapítójáról van szó, aki nem volt gyenge ember.


Ring bunyóról van szó, na most a boksz és a karate technikák értelemszerűen különbözőek. Tegyük fel K1 szabály rendszer van ahol lehet ütni és rúgni is.

Szerintem Oyama győzne, mert lehet, hogy nincs annyira technikás és változatos ütéstechnikai kombinációi, mint egy ökölvívónak, viszont szerintem Oyama-nak nagyobb volt az ütőereje. Valamint elég lenne neki egy-két komolyabb rúgás és vége lenne. Tyson lehet, hogy be tudna verni Oyama-nak egy-kettőt, de kevés lenne. Oyama fejbe rúgja aztán jól van.

2011. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
....Ja, Késes Krisz voltam.
2011. nov. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is Oyama lenne a győztes.A boxolók nem tanulnak védéseket rúgásokra,na meg persze rugásokat sem,szal Oyama távolabbról tudna támadni.Lábra meg főleg.A boxolók állandóan volnalban állnak(tehát a 2 lábuk majdnem egymás mögött van),szóval ha kívülről eltalálja tyson lábát,akkor elesik.És ebben az a legrosszabb,h ezt többször is el tudná játszani,mivel a boxolók állandóan rugóznak,és ha éppen nyújtva vannak,és a lábujjhegyén áll Tyson,akk mégjobban ki tudja rúgni,mivel nincs a teljes testsúlya rajta.Szal Oyama sztem széjjelrugdalná Tysont.


am Krisz,mi a baj a Kyokushin Karatéval?Nem kötekedés,csak kiváncs vagyok.

2011. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt a harcot is megnézném...ha viszont így látatlanban tippelnem kéne...Sosai Oyama nyerne.

Ő szinte egy "emberfeletti ember" volt.Hihetetlen,mikre volt képes,és bár Tyson is kétségkívül a legnagyobb boxolók között is az élbolyban robog,Oyama szélesebb repertoárja mellett a kyokushinban megszerzett nyers erejével is Tyson felett állna.Gondoljunk csak bele...shuto-val letörte egy bika szarvát...egy olyat odacsap Tyson nyakára(persze ha teljesen szabad szabályrendszerben vagyunk),és vége.

Krisz K-1-es verzióját is támogatom,de szerintem nem is csak a fejrúgás lenne veszélyes,hanem a combos..nem kellene hozzá sok,hogy Tyson lábra sem tudjon állni.

És még azt sem zárom ki,hogy sima boxoló szab.rendszereben sem tudná Tyson legyőzni,ott szerintem nem bírnának egymással.

Kyo szabályok között meg...nem tartana sokáig a harc:)


Nem véletlen...

Kyokushin,the strongest karate;)

2011. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jajj bocsi,azt nem figyeltem,hogy csak ringbunyóról beszélünk,írtam mást is...mind1:)
2011. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"am Krisz,mi a baj a Kyokushin Karatéval?Nem kötekedés,csak kiváncs vagyok."


Az az igazság, hogy nekem a karate sohasem tetszett, mint harcművészet, nem csak a kyokushinra értettem ezt, a többi karate stílus (shotokan, wado-ryu, gojo-ryu....stb.) sem tetszik. Maga a karate nem jön be. Persze elismerem, mint harcművészetet, tudom, hogy jó meg minden, csak nekem nem tetszik. Ízlések és pofonok.


Egyébként Tyson biztos, hogy jobb volt kézzel, mint Oyama, még akkor is ha nem volt nagyobb ütőereje. Oyama biztos nagyobbat ütött, hiszen egy karate mester élete során csupasz ököllel rengeteg téglát szétb@sz. Viszont kézzel Tyson volt akkor is a technikásabb, mellesleg Tyson sem ütött azért kicsit.


Ökölvívás szabályrendszerben:

Döntetlen lenne, vagy esetleg Tyson győzne marha nehezen pontozással.


K1-ben: Oyama győzne kiütéssel.


MMA-ban: Oyama szintén kiütéssel.


Utcán: Oyama egyértelműen.


Késes Krisz


MMA-ban

2011. nov. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Francba a végét elgépeltem, a nevem után nem kell az "MMA-ban" :D Késő van már......


Késes Krisz

2011. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

k1-ben oyama szétrúgná a lábát valószínűleg.

ha van ideje pár combost rúgni,akkor vége.

ökölvívó szabályrendszerben meg tyson győzne egyértelműen.

hiába üt halálosat oyama,azért azt ne felejtsük el,hogy tyson az egyik legjobban védekező ökölvívó volt,tehát nehéz eltalálni,főleg egy koncentrált lendületből ütött ütéssel.

egyébként oyama nem egy kis fickó volt?

csak a súlycsoport különbség miatt kérdezem.

2011. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Barátaim tisztába vagytok azzal hogy Tyson milyen erőset ütött és milyen gyorsan ???:D Masutatsu Oyama lazán elbujhatna mellette gyorsaságba,ütőerőre,és súlycsoportba is.Persze tudom hogy széttörnek téglát igy ugy amúgy xDD a téglát meg ilyesmit meg valószínűleg nem azért ütik ketté ,mert olyan hatalmas ütőerővel vannak megáldva ,hanem azért mert gyakorolják.....és ezáltal gondolom csökken a fájdalom érzet egyes testrészeken ....régen én is a telefonkönyvet ütögettem mostmár lazán ütöm a falat is ugy hogy hull a vakolat-...szval .......
2012. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ember! Az ütőerőhöz semmi köze a téglának...
2012. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!