Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mondtok jó sportokat?

Mondtok jó sportokat?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok. Olyan sport kéne, ahol gyakran futnak, nyújtanak és az izmokra is sokat edzzenek (ja és lehetőleg ne csapatsport legyen)

A válaszokat előre is köszönöm! :D


2011. nov. 12. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

foci, kosár, kézilabda, vizilabda,...


sok sport mellett kell a kondizás


tacfit commando tréning videókat nézz nagyon jók

2011. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
küzdősportok (most sorolhatnánk ezen belül.. jó párat)
2011. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tae Kwon Do.Ott ezek naon fontosak.Vagy esetleg Shaolin Kung Fu,Ju Jitsu,Tai Chi,Savate,stb....


Az általad írt jellemzők leginkább harcművészetekre/küzdősportokra jellemzőek.


Első,írta,h ne csapatsportokat.

2011. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D

Utolsó! én úgy tudom hogy a küzdősportoknál (karate, kung fu judo) csak nyújtani szoktak sokat, futni, izomra edzeni azt nemigen szoktak. vagy én tévedek?

2011. nov. 12. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat szoktak futni,gyakran vannak kifejezetten erőnléti edzések is,azon van,h 5-7km-t is lefutnak.Meg persze a normál edzés elengedhetetlen részei.Mi spec a konkrét bemelegítés is futás közben csináljuk.Pl. malomkörzés futás közben,térdkiemelés és egyenes rúgások futás közben,lengyel-box futás közben,felütések,horgok futás közben,stb.Bemelegítés végér van h lefutunk 1,7-2,5km-t.
2011. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tévedsz is/meg nem is.

akik a testüket fegyverként használják, azok meg is edzik. lehet ismersz olyan edzéseket, ahol nem, de alapvetően ez szükségszerű eleme a küzdősportoknak és a harcművészeteknek is. de ne a rossz edzésekből indulj ki, vannak olyan kamu harcművészetek, ahol ütni nem tudnak... még nem tartunk ott, hogy ezeket az edzéseket megszüntessük.

futás: az említett edzéseken az intervallumos futást célszerű kiemelni, egy küzdősportoló, harcművész kevés hasznát veszi, ha 10km-t le tud futni szép lassan. sőt a testét erre a mozgásra állítja be, ami meg már kimondottan hátrányos.

2011. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!