Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor van az, hogy a csontok...

Mikor van az, hogy a csontok lezárják a csontvégeket és megálll a növésben az illető?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam ha 14 év alatt valaki intenzív edzészt csinál naponta akkor a csontok lezárják a csontvégeket, és nemfog npni az illető.
2011. nov. 13. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ígyvan, előfordulhat ilyesmi, de lehet gerincferdülés, ortopédiai problémák, számos más dolog ezen kívül. Ezért is mondjk, hogy a konidtermes edzést 15-16 éves kortól szabad elkezdeni. Ha valaki azonban nem őrültmódon nagy súlyokkal súlyzózik 14 évesen, nem lehet belőle probléma. 2-4 kilós nem nagy terhelésű edzést még ajánlják is.
2011. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sulyzó nélküli edzésre gondoltam!

A napi edzéstervem:

reggel és este:

60 fekvőtámasz, 30 felülés, 80 hasprés, 40 gugolás felállás és 2x10 húzodszkodás 1 rúdon( 3 perc pihenő a kettő között)

14 éves vagyok, 165 Cm és 54Kg.

Ugye bajom nem származhat belőle?

2011. nov. 13. 20:45
 3/5 Zakathol ***** válasza:
Nyugodtan csináld. Saját súlyos gyakorlatoktól semmi bajod se lesz.
2011. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a saját testsúlyos gyakorlatokból nem lehet bajod, csak vigyázz hogy helyesen hajtsd végre őket. Másrészről elég, ha csak este edzel, reggel nem szükséges. Az edzésterved szerintem kezdésnek megfelel, te érzed, miből mennyit tudsz végrehajtani, de én a helyedben mindenképp beleraknék a hasgyakorlatokhoz lábemelést, ezis kiválóan erősíti a felső hasizmokat, illetve a tricepszet sem szabad elhanyagolni, a húzódszkodás mellé néhány tolódszkodás is kellene. Ha nem megy még a sima tolódszkodás akkor így: [link]


Sok sikert! ;)

2011. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Menne a sima is, de szemben se volt ez a gyakorlat! :D
2011. nov. 14. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!