Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy menjek le spárgába?...

Hogy menjek le spárgába? Amikor a föld fele közeledek egy idő után megfájdul a sarkam. Mivel tudnám enyhíteni a fájdalmat?

Figyelt kérdés

tehát érzem hogy húzódik az izom, ahogy nyúlik (de előtte mindig bemelegítek ezért ez nem fáj). egyenlőre még csak oldalspárgát szeretnék. amikor csúszok le :az egyik lábam (ami hátul van mögöttem )az spicc ben van ami meg előttem ott a sarkam van lenn, és ahogy csúsztatom előre az elsőt (és ott a sarkamon csúszok ) megfájdul a sarkam .zokniban szoktam megpróbálni lemenni spárágba, nem tudom nem e ez a baj. cipőben kéne? kb 15 cm kéne tehát még elég sok hogy teljesen lemenjek.

remélem sikerült pontosan leírnom és ha tudtok légyszi segítsetek:)


2009. máj. 9. 21:46
 1/3 anonim válasza:
Szia! :) Ha 15 centi hiányzik még, akkor először nyújtsál különböző gyakorlatokkal még, mert ezzel nagyon könnyen meghúzhatod magad. Mivel még nincs lent teljesen, ezért a sarkadra nehezedik a súlyod, ezért fájhat. Cipőben ne!!! Eltűnik a spicced egy idő után, és a sarkad még jobban fog fájni :). Amúgy az oldalspárga (angolspárga) az amikor kétfele megy a lábad, de lent a harántspárgáról írtál.:)
2009. máj. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszi h válaszoltál!

az az igazság hogy fogalmam sincs milyen gyakorlatokat csináljak

ilyeneket szoktam pl: előrehajolgatás, gát ülés

de nem igazán tudott senki olyan bemelegítést mutatni ami hasznos lett volna

szerintetek mik a legjobb nyújtógyakorlatok amiket itthon is egyedül megtudok csinálni?

2009. máj. 16. 15:28
 3/3 anonim válasza:

1. hátsó lábad csúsztasd hátra, ameddig lehet, az első pedig derékszögben legyen behajlítva, alsó hábszárad a földdel merőleges. a felsőtested a hátsó lábaddal egy vonalban és kicsi rugózások:)

2. viszonylag nagy termesz, az egyik lábad felé fordulj (ami előbb elől volt) és hajolj rá a lábadra ameddig tudsz.

3. ugyanaz a pozíció mint az elsőnél, csak a hátsó térded tedd le, utána fogd meg a hátsó bokád az ellentétes kezeddel, és húzd óvatosan magadhoz.

Ezek a leghatékonyabbak. a legfontosabb, hogy lassan csináld, mert komoly sérülések lehetnek... és nem baj ha fáj :) ez sajnos a lazítással együtt jár :S

2009. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!