Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az az ustawka? Mi értelme...

Mi az az ustawka? Mi értelme van? Ultras, Hooligans

Figyelt kérdés

Milyen ez? Miért éri meg? Ultrák,huligánok stadionon kívül?

Mi jó ebben?



2011. nov. 21. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a környezetüket b.sszák szét, mégis letisztázzák a konfliktusokat. Jó, nem épp intelligens módon, az igaz. :D

Ha valamelyik csapatnak szurkolnék komolyabban a bajnokságban, én is mennék. :D

2011. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
61%

Én 5 évig éltem Hollandiában, Amsterdamban. Mindig is szerettem a focit itt viszont teljesen megfertőzött a dolog. Az Ajax szurkoló csapatának az AFCA-nak a tagja lettem.


Milyen ez?

Leírhatatlan!


Miért éri meg?

Attól függ honnan nézzük...


Mi jó ebben?

Barátok, foci, sör, bunyó, fanatizmus, buli. Csupa olyan dolog amire azért minden férfi vágyik. Csak valaki megéli ezeket valaki elfolytja magában. Mi kimegyünk a meccsre a barátokkal, előtte sörözünk egy jót. A meccsen éltetjük a kedvenc csapatunkat. Meccs után meg szétverjük az ellenfél szurkolóinak a pofáját, vagy épp ők a miénket:) Nagyon jól lelehet vele vezetni a felgyülemlett feszültséget.

Van azért egyfajta hangulata a dolognak:

http://www.youtube.com/watch?v=c2fGRRjqWJg&feature=related


Amúgy a legtöbb huligán a közhiedelemmel ellentétben teljesen normális életvitelt folytat a hétköznapokban. Ismerek több ügyvéd, orvos huligánt is. Magam is program tervező matematikus vagyok:)


Persze ez Magyarországra ez nem igaz. Itt még "normális" huligán kultúra sincs.

2011. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok huligán, nem mozgok ilyen körökben, egy átlagos szurkoló vagyok.

Magyarországon a 90-es években voltak komoly bunyók, és komoly csoportok.Mára ezek már eltűntek.Ma már divatba jött a kés, bot használata, ami régebben elképzelhetetlen volt.Most már alattomosan agyonrugdosnának akárkit, régebben aki földre került azzal már nem foglalkoztam.Az ustawka az más, mondhatni sport...korrekt keretek között.

Igazából nem is erre akartam kitérni, hanem amit a "holland" kolléga említett, h hollandiában mennyire komoly a huliganizmus és h Magyarország fényévekre van tőlük.Én azért komoly összegben mernék fogadni h a magyarok komolyan elkennék a hollandok száját, akármilyen bunyóban ;)

Hollandok gyakorlatilag a béka segge alatt vannak "huliganizmus" szempontjából.

Ukrán,orosz,szerb,horvát,lengyel,angol...stb....hol vannak ezektől a hollandok? :D de még1x mondom, még tőlünk, magyaroktól is messze vannak :)

2012. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Meg lehet nézni, hogy milyen horror brigád volt idén bukarestbe. ;)
2013. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
17%
Levezessék a feszültséget a kis péniszük miatt.Ennyi.
2020. aug. 30. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!