Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti négy öt edzés elég ilyen...

Heti négy öt edzés elég ilyen hasizom elérésére?

Figyelt kérdés

[link]


(Tudom,hogy diétázni kell és lekell vinni a testzsirszázalékot olyan szintre,hogy így látszódjanak az izmok) Azt akarom csak megtudni,hogy hetente 4-5 hasedzés elegendő,ha ilyen hasizmokat szeretnék?


2011. nov. 24. 14:08
 1/9 dirtboy ***** válasza:
ehhez már szerintem gép is kell nem elég a sima felülés meg hasprés,lábemelés
2011. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
milyen gépre gondolsz?
2011. nov. 24. 14:24
 3/9 dirtboy ***** válasza:
olyanra milyenek az edzőtermekben vannak és hasizmot erősítik,amilyeneken a testépítők is hasaznak.
2011. nov. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ilyenre gondolsz?

[link]


Amúgy én szoktam harangozni is. Már mint a gyakorlatra gondolok :)

2011. nov. 24. 15:54
 5/9 dirtboy ***** válasza:

de hogy arra,ez nem gép ez csak egy vacak


ilyen gépre gépekre gondolok mint ez,itt állítható a terhelés

[link]

2011. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ilyen gépeket még egy konditeremben sem láttam :(
2011. nov. 24. 16:15
 7/9 dirtboy ***** válasza:
akkor jobb terembe kéne járnod
2011. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát elég jóba járok most,bár ez még akkor sem egy fitness 2000 vagy egy gold's gym
2011. nov. 24. 17:20
 9/9 anonim válasza:

Heti 4-5 has edzés? Túlzás és értelmetlen. Ezt valamikor Arnold idejében nyomatták, hogy minden edzés végén has, amikor még jóformán alig tudtak valamit komolyabban az izmokról.


Akkor leírom: az egyenes hasizom (rectus abdominis) egy fázisos izom. Mint a nagy mellizom. Gyorsan összehúzódik, nagy erővel, de hamar kifárad. Mi lesz akkor pl. ha a nagy mellizomra napi szinten, vagy heti 4-5x edzel? Kifárasztod az izmot, mert ez nem egy tónusos, antigravitációs izom, és módosítod a felépítését. Egy kicsi, szívós mellizmod lesz, de igazi fejlődést, nagy méreteket sosem fogsz így elérni. Ugyanez áll a hasizomra. Kivétel ez alól a nagy mellizom kulcscsonti feje (a pars clavicularis), mert az vörös (tónusos) izom többségű.

Ráadásul a hasizom, mint gerinchajlító, statikus terhelést mutat, vagy izometrikusan húzódik össze az evező, felhúzó, guggoló gyakorlatoknál is. Értelmetlen és fölösleges tehát minden edzésen izolálni.


Heti 2 edzést javaslok, teljes funkciókiaknázással, melyet 25-30 perc alatt nem úszol meg. Viszont lesz hasizmod.

2011. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!