Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok konditermi edzésterve...

Tudnátok konditermi edzéstervet mondani a következő 1-2 hónapra?

Figyelt kérdés

181 cm vagyok és 80 kg. Mondjuk úgy, hogy átlagos képességű, de talán picit az átlag alatti.


Kb 18-20 fekvőtámaszt tudok kinyomni egy huzamban, szabályosan, vállszélességben, úgy hogy megérintem az orrommal a földet.


Van egy olyan problémám, hogy 1 tüdőm van. Még kiskoromban tüdőrák miatt ki kellett vegyék. Sokáig nem engedtek sportolni, aztán magamtól szépen lassan elkezdtem fejlődni. Viszont még mindig nem vagyok elég erős. A futással is baj van. Kb fél óra alatt tudok lefutni 3,5 km-t megállás nélkül.


Most lenne egy olyan célom, hogy le akarom dolgozni magamról a fölösleget és erősebb szertnék lenni izomzatilag is meg állóképességben is. Mostantól kb minden nap tudnék járni kondiba.


Milyen edzéstervet tudnátok ajánlani ilyen célre?


21f


2011. dec. 9. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek a 18-20 fekvő nem is rossz. Nem javaslom, hogy minden nap menj gyúrni, heti 3 alkalommal is szépen lehet fejlődni. A közbülső napokon esetleg kocoghatsz. Az alábbi oldalon találsz gyakorlatokat, edzéstervet, meg étrendeket is. Bár elsősorban otthoni edzésre vonatkozóan. Az egy tüdő miatt kérdezz meg egy normális orvost, hogy mire kell vigyáznod edzés közben.

[link]

2011. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Úgy gondoltam, hogy egyik nap inkább erősítek, a másikon meg kocogok vagy kardiózok vagy a sífutógépen elvagyok 0,5-1 órát


Kicsit félek a dokiktól. Attól tartok, hogyha elmondom neki, akkor csak úgy azt mondja, hogy ne csináljak semmit és kész. Ezt meg úgyse tudnám elfogadni. Eddig sem kérdezgettem senkit, hogy edzek és erősödtem meg jót tett az immunrendszeremnek is és végülis többet futok, mint eleinte, csak még szeretnék sokat fejlődni

2011. dec. 9. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy normális dokit. Az nem fogja azt mondani, hogy egész nap ülj vagy feküdj, viszont figyelmeztetni fog az esetleges veszélyekre. Gondolom, nem kell ragozni, mi a következménye annak, ha - Isten ne adja - a másik tüdőddel valami történik. Ha teheted, kérdezz meg több orvost, aztán rakd össze, amit mondanak.
2011. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!