Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aikido mennyire hatékony?

Az aikido mennyire hatékony?

Figyelt kérdés
Budapesten jól oktatják?
2011. dec. 18. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
jóféle de azt amit látsz videokón h úgy alkalmazd éles helyzetekben is évek kellenek alaphangon is!!!!
2011. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tetszik akkor csináld, de a cél a hatékony önvédelem, akkor ne ezt válaszd. Évek hosszú sora kell ahhoz, hogy valaki Aikidoval hatékony önvédelemre tegyen szert. "Jól oktatják" ezt nem is értem... aki oktató vizsgát tett, az nyilván oktathat, oktat is, és azt tanítja amit kell... budapesten, kukutyinban és oszakában is :)
2011. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

""Jól oktatják" ezt nem is értem... aki oktató vizsgát tett, az nyilván oktathat, oktat is, és azt tanítja amit kell... budapesten, kukutyinban és oszakában is :)"

Naiv vagy hazánkban a harcművészet oktatás 90%-a egy nagy 0, nehéz jó edzést találni. Egyébként hatékony az aikido.

2011. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az biztos hogy az. hasonlit a wudang-ra, mindkettő lágy, alkalmazkodó (és kegyetlen) stilus.

no meg a jujutsuból származik, azt hiszem nem kell több magyarázat :D

2011. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dftgsgvghgev ***** válasza:

Budapesten sok az edzéslehetőség, a "nagy öregek" közül többen is jelen vannak. Jó részük 4. és 5. dan fokozattal rendelkezik. Néhányuknak voltam már szemináriumán (az edzőtáborokat hívják így), mindegyikük tudott hasznos dolgot mutatni.


Azt, hogy ki oktat jól, kezdőként elég nehéz felmérni. A legkönnyebben talán úgy tudod kideríteni, ha elnézel pár edzésre, a mestereket vagy az idősebb tanítványokat (fekete nadrág lesz rajtuk) teljes erőből lefogod (a kezdők általában lefogásos helyzetből kezdenek tanulni). Ha viszonylag könnyen kiszabadul, különösebb erőfeszítés nélkül, és úgy kerülsz a földre, hogy nem tudod, hogy kerültél oda, akkor jó helyen jársz :)


*

Note:our opinion may dffer.

2011. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semennyire nem hatékony az első tíz évben, utána is kell mellé más. Ha hatékonyat akarsz, akkor tömeget szedsz fel és elmész boxolni, thai boxolni ésatöbbi.

Mozgáskulturának, sportnak stb viszont nagyon jó, Kiss Attila edzőt például nyugodt szívvel ajánlom.

2011. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mit értesz hatékonyság alatt? Önvédelemre biztosan van "jobb", ami rövidebb idő alatt jobban felkészít, de néhány alap dolgot aikido-n is hamar meg kell tanulnod (pl. hogy ne maradj a támadó útjában) és sokat kell gyakorolnod, az akár az életedet is megmentheti, de aikidoval nem fogod megverni a kigyúrt srácot, aki gimiben cukkolt. Ha olyan sportot keresel, ami szívesen csinálsz, esetleg nem szeretnél olyan zúzódásokat összeszedni mint mondjuk egy-egy keményebb karate edzésen akkor jó helyen tapogatózol. Én a MAFC-hoz járok, Vass Zoltán (4. dan) az edző, szerintem ő nagyon jó stílusban tartja, szeretek oda edzésre járni, már csak a hangulat miatt is, de tudom jól, hogy ha az utcán valaki megtalálni még mindig inkább futnék és valószínűleg még jónéhány évig ez lesz a véleményem. De én az aikido-t nem önvédelem miatt tanulom, hanem mert mozogni szeretnék és ez tetszik, arra pedig tökéletes. (egyébként igen, a danosok azon valószínűleg gond nélkül meg tudnák magukat védeni, de azért ahhoz mint az előttem szólók is mondták, sok év gyakorlata kell)
2012. jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!