Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ismertek valamilyen módszert...

Inkog Nito kérdése:

Ismertek valamilyen módszert gyors izomnövelésre?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem el kezdek gyúrni,bár igazából nem tudom hogy álljak hozzá.Jelenleg még egész kicsi karom van,mivel soha nem kezdtem neki úgy igazából.Van egy kézi súlyzóm,meg ha nagyon kell akkor tudok fekvenyomópadot&franciarúd-at is.Lehet csak kézisúlyzóval fejleszteni a kart?Ha igen,kérlek küldjetek technikákat,lehetőleg úgy hogy én is megértsem!Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. dec. 19. 22:33
 1/4 Zakathol ***** válasza:

Gyors izomnövelés nincs, pláne nem otthoni körülmények között. Az izomnövelést se csak a karunkon végezzük, szóval én először alapos tájékozódást javaslok a témában:


[link]


Jó szórakozást!

2011. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak kifejezetten gyors módszerek izomnövelésre, persze nem úgy gyorsak, ahogy Móricka elképzeli, hanem gyorsabbak az elavult, illetve szimplán dilettáns módszereknél. Azonban ezek mind igen nagy anyagi ráfordítást igényelnek, elsősorban a megfelelő étkezés végett (havi 30-40 ezer Ft csak kajára, de lehet több is), és igen nagy fegyelmet és odafigyelést követel meg, hiszen a táplálékbevitel az csak egy része a kirakósnak, a regeneráció legalább olyan fontos, tehát napi legalább 8 óra alvás és az edzésen kívüli, minél inkább visszafogott fizikai aktivitás, meg persze természetesen a valóban szakszerű súlyzós edzés, amihez egy kézisúlyzó még fekvenyomó paddal és franciarúddal megfejelve is édeskevés. A garázsba úgy 150-200 ezerből egy nagyon jó felszerelést össze lehet hozni, amivel kiválóan edzhetsz otthon, ha nem megy, akkor kondibérlet kell, ami szintén pénzbe kerül és nem is kevésbe.

Tehát a professzionális, valóban gyorsnak számító tömegnövelés sok áldozatot és egész embert követel, ezzel sajnos szembe kell nézni, és el kell fogadni.

2011. dec. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 °:Amigo:° ***** válasza:
60%

Kezdőknél két dolog történhet:


Az egyik, hogy bénán csinálod, szarul kajálsz és elmegy a kedved az egésztől 1 hónap alatt.

Normális esetben viszont kezdőknél csak gyors izomnövekedés van. A leggyorsabban ilyenkor lehet izmot építeni, ideális körülmények között (edzőterem, személyi edző, tápkiegek) 3 hónap alatt 7-8 vagy akár 10 kiló is felpakolható.

Hogy drága?

Hát ja....ez az egyik leg költségesebb sport. De a kérdés "hogyan" volt és nem "mennyi pénzből?".

Én 21 éve edzek és soha nem nőttem annyit, mint az első évben. Már nem emléxem, de 10 kiló fölött volt a gyarapodás, pedig akkor még se tápkiegek se edzők nem voltak.

Most évente (!) 2-3 kilót ha sikerül fejlődnöm, akkor már boldog vagyok, úgy hogy havi több 100ezret költök rá és már rég nem naturál módszerekkel készülök.

Persze, ha úgy fejlődnék, mint kezdőként, már rég 200 kiló izom lenne rajtam. :-)))

2011. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zakathol ***** válasza:

Az általad említett akár 10kg az messze nem izom azt ne felejtsd el. A kezdeti szokatlan terhelés miatt az addig letapadt, fonnyadt izmok vizet és rengeteg glikogént táraznak be, megtelnek vérrel estébé... Az izom amíg nincs használatban nem is tárol annyi energiát, mert minek...a szervezet energiaminimumra törekszik minden esetben. Szóval az az első 10kg ugyanúgy pár kiló izom, mint a többi évben, csak alapesetben - ha nem hagyod abba fél év után az edzést - nem fogod észrevenni, hogy ugyanúgy el is tud tűnni.


Ez tapasztalat elhiheted: nincs egy éve, hogy elkezdtem kondizni, normális kaja, edzés, pihenőidő. Fel is jött 4 hónap alatt 6-7kg, viszont az utóbbi kb másfél hónapja nem tudtam a zh- és vizsgahegyek miatt edzeni és annyit kajálni, így le is ugrott egyből 3kg és még messze a vége...

2011. dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!