Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kiló izom fér el egy lányon?

Hány kiló izom fér el egy lányon?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha egy lány elkezd edzeni, aki életében nem mozgott az iskolai testnevelésórákon kívül, tehát kb. 0 izomzattal rendelkezik, és szép, formás, nőiesen izmos alkatot szeretne, akkor hány kiló izom fog kb. felmenni rá.
2011. dec. 21. 14:28
 1/5 dirtboy ***** válasza:

a jó isten se tudja

kezd jel edzeni és megfelelőlen táplálkozni és kész

2011. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
5-6 kiló még nem sok, ugye?
2011. dec. 21. 14:42
 3/5 dirtboy ***** válasza:
kéne a magasságod is de az különben még nem túlzás ha szépen arányosan oszlik el
2011. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
168 centi vagyok.
2011. dec. 21. 14:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Lánynak szép magas vagy, remek alkatod van ahhoz, hogy elsőosztályú alakod legyen! Remélem komolyan is fogod űzni a dolgot!

Mivel az igazán nagy izomnövekedéshez a férfi nemi hormonok dominanciájára van szükség a szervezetben, a férfias mértékű izomnövekedéstől semmiképp sem kell tartanod. Ha hatalmasra gyúrt, női testépítőket látsz, biztos lehetsz benne, hogy hormont szednek és stimulánsokat. Bármennyire kőkeményen végzel súlyzós edzést, ez egy hormonálisan egészséges nővel nem történhet meg.

Ezt így kilóra nehéz megmondani. A bevett "népi bölcsesség" úgy tartja - és ez a megközelítés a gyakorlatban egészen jól beválik -, hogy a naturál módon - azaz a doppingszerek teljes mellőzésével - elérhető maximális, száraz testtömeg férfiak esetén úgy kapható meg, hogy a magasság centiméterben kifejezett számértékéből levonunk százat, tehát egy 190 centis férfi szépen leszálkásodva, doppingszer nélkül legfeljebb 90 kilós lehet. Ez nyilván nőknél más, arra konkrétumot nem tudok mondani, kétlem is, hogy foglalkoztak volna a témával kutatók.

Szerintem a kilókkal nem is kell foglalkoznod. Mindössze annyi a dolgod, ahogy dirtboy is mondta, hogy egy remekül összeállított súlyzós edzéstervet követsz és szakszerűen táplálkozol, és akkor anélkül, hogy mérlegre állnál, biztos lehetsz benne, hogy a fejlődésed esztétikus.

Ha pedig nagyon érdekelnek a kilók, akkor nagyon póriasra véve a dolgot azt tudom mondani, hogy menj el a henteshez, vegyél néhány kiló lapockát, és otthon akár képzeletben, akár ténylegesen kezdd el elosztani magadon úgy a húst, ami közelít az elérni vágyott alkathoz, és azzal körülbelül megtudhatod, hogy hány kiló plusz izmot jelent, amire törekszel.

2011. dec. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!