Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az jó, ha az edzéstervemben a...

Az jó, ha az edzéstervemben a gyakorlatokat úgy végzem, hogy 3x6majd amikor végeztem kisebb súllyal +8 vagy 12?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
6 szerintem kevés , én minimum 5x8at csinálnák piramisba , lehet hogy a végén már csak 6 megy
2012. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kerdesedre a valasz attol fugg, hogy mi a celod? Szep kockakat meg dinnyeket akarsz novelni, vagy nyaron konnyeden atuszni a Balcsit vagy lefutni a maratont?


Ketfele izomgyakorlat letezik:

- olyan amivel az izmok teherbiro kepesseget noveled - vagyis erosebb lesz az izmod es nagyobb

- olyan amivel az izmok "allokepesseget" noveled - vagyis tovabb birod a strapat, kesobb faradsz el


A sulyemelok pl az elso csoportba tartozo gyaksikat csinaljak mig egy maratonfutonak a masodikra van szuksege.


Az izmaid nem tudnak szamolni! Szoval ha novelni akarod oket, vagyis erosebbe tenni, akkor nagyon lassan, nagyon keveset csinalj, nehez sulyokkal es az izmokat a vegkimerulesig vinni (addig amig szinte osszeesel) Ilyenkor a test ugy erzi, hogy valami nagyon nehezet akartal 'emelni', es ezert elkezdi novelni az izmot, hogy legkozelebb konnyebben 'emelj'.


A sok sorozatos gyaksiktol a test az izmokat ugy fejleszti, hogy a hosszabb igenybevetelt jobban birjak, viszont nem lesznek az izmok olyan latvanyosak (ami egy nonel mondjuk talan nem is baj:)

2012. jan. 5. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!