Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők! Vesztettétek már...

Dag kérdése:

Testépítők! Vesztettétek már el a motivációtokat?

Figyelt kérdés

Úgy érzem én elvesztettem, gyúrásba is, meg kajálásban is!

Ti hogyan motiváltátok újra magatok?



2012. jan. 5. 22:21
 1/10 dirtboy ***** válasza:

ezek csak hullám völgyek a testépítőknél.

nálam is van hogy nincs hozzá kedvem meg ilyesmi de végül is tudom hogy ez nekem kell,én ezt akarom csinálni és tudom hogy nem sokára úgy is vissza tér a kedvem a lendületem.

2012. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Másik nőt nézek ki magamnak...
2012. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már kb 1 hete így vagyok, pedig szeretem csinálni csak valahogy most...52 kg-ról kezdtem el most vagyok 79, talán túl szigorúan vettem ezt az egészet eddig, és meguntam vagy nem tudom. mostanság ha a fekpadra nézek már el tudnám hányni maga... Remélem vissza jön a kedvem.
2012. jan. 5. 22:31
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam ez az évente beköszöntő kiégés.

2 hét és vége...

2012. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 oyeacch ***** válasza:

Kismilliószor. Pihenjél, de akkor el fog menni egy kis erő/talán/ ami lehet, hogy mégjobban demotivál majd. Emberfüggő, nekem volt olyan, hogy egy hét kihagyás után minden 5kg val többel ment.


Egy-két hétig csinálj heti egy edzést egész testre, és pihend ki magad.

2012. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Nem teljesíthetsz mindig ugyanúgy, mindenkinél vannak hullám völgyek.

Ha nagyon úgy érzed, hogy már eleged van, akkor legalább 1 napig próbálj meg ne a kondira, gondolni:)

Hanem helyette maradj otthon és aludj, vagy menj el szórakozni a barátokkal.

Egy nap is segíthet... de ha úgy igazán ki akarod magadat pihenni, akkor hagyj ki 1-2 hetet.

Nehéz lesz újra visszarázódni, de az első alkalom után olyan leszel mintha kicseréltek volna:)


Más:

Mikor elkezdesz valami sportot, tök természetes, hogy kezdetben annyira lelkes vagy, hogy legszivesebben a nap 24 órájában a kondival és az étkezéseddel lennél elfoglalva:)

Majd pár hét (ha kitartóbb vagy hónap) alatt feladod, és hagyod az egészet a fenébe.

Mert az agyadra megy...

Ennek az a titka, hogy ésszel kell csinálni és heti minimum 2 nap pihenőt tartani.

Ill. hogy lazíts, amikor kondiba vagy adj bele mindent, de ha épp nem a teremben vagy, akkor ne kondira gondolj egyfolytában, ne nézegesd magad a tükörben stb.


Csak mindent a maga idejében:)


(Nem testépítő vagyok)

2012. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a gyúrással azt a célt tűztem ki magam elé, hogy én akarok lenni a legjobb testalkatú és fizikumú fiú (nem izomszörny, csak egészségesen erős). Elég távoli cél, de legalább van, ami hajt. Ha belenézek a tükörbe, látom, hogy még sokat kell fejlődnöm, de egyben meg is győződök róla, hogy az edzés meghozta az eredményét ahhoz képest, ahogy kezdtem. Emellett motivál az édesapám is, aki szintén sokat edz és ő is világelső akar lenni.
2012. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ilyen sport.Ha eredményt akarsz elérni benne,nagyon keményen kell venni mind az edzést,mind a kaját.

Még ha hobbyként csinálod,akkor is más,mint pl. heti 2x lejárni a haverokkal futsalozni.

Nekem is volt ilyen "kiégés",de 1 hét kihagyás,és megint f*sza volt minden.

Mostanában nincs is olyan,hogy ne lelkesen mennék le a terembe,egyszerűen imádom csinálni.

Ugyan ez van a harcművészettel is..versenyszezonban heti 3-4 edzés(emellett van még a súlyzós),hétvégi szeminárimumok,havonta nem ritka a 2 verseny..szóval így 4 hónap alatt az ember be tud sokallni..akkor kihagyok 2 hetet kb.,könnyedebben akkor is edzegetek,zsákolgatok,saját súlyozok stb,de csak ilyen enyhén.

Aztán egy ilyen szünet után már tök jó elmenni az 1. edzésre,és akkor egy darabig megint nincs ilyen gondom.

Ezt amúgy nem lehet elkerülni,mindenki besokall egyszer...de ha már megszeretted a sportot,egy idő után(ez viszont egyénfüggő) vissza fogsz térni hozzá,mert nem bírod nélküle;)

2012. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

régebben, szálkásítás közben már igen, elegem lett a grammra kiszámolt étrendből, a rengeteg fehérjéből meg a többi kajából. pár hónapig "pihentem" (= leszartam), aztán rájöttem hogy minden tekintetben ezerszer jobban éreztem magam egészségesen, meg hogy nem kéne gyenge senkinek lenni. ez már elég motivációt adott, úgyhogy végigcsináltam megint, aztán elkezdtem tömegelni, és akár unom (unni fogom) a husirizst, zabpelyhet, túrót satöbbit, akár nem, élvezem az egészet, mert van egy cél, van egy ahhoz vezető út, ha megcsinálod lesz eredmény, ha nem, akkor nem. és persze szeretem, ha valami hasznosat csinálok, így van egy hobbim, van akaraterőm, edzett vagyok, megtanultam valamennyire eltartani magam, könnyebben megy a tanulás, és szinte minden más az életben... így vagyok teljes, tehát igen, én sem bírnám nélküle :D


ja és persze egy jó edzés után fülig ér a szám, hazafele menet legszívesebben összevissza sipítoznám hogy A TESTÉPÍTÉS A VILÁG LEGJOBB SPORTJA!!! :D

2012. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jó tudni hogy más is átesett ezen!
2012. jan. 9. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!