Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg olyan sokat számít a...

Tényleg olyan sokat számít a söprés? (Curling)

Figyelt kérdés
Kicsikét vicces látvány a söprögető a korong előtt. Ha a parkettát felmossák, a jég meg eleve tiszta, akkor miért olyan fontos, hogy közvetlenül a korong előtt tisztogassanak? Tényleg annyira jelentősen befolyásolja a korong mozgását, hogy érdemes ezt csinálni, vagy csak abból az időszakból megmaradt hagyományként, amikor még poros talajon játszottak?
2012. jan. 8. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:

parketta vagy jég?

a jégnek elképzelhető hogy változtatható a szerkezete, kicsit megolvad a nyomásra vagy ilyesmi, és így kisebb lesz a csúszási ellenállás. és vélhetően igen, számít.

2012. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pláne, hogy gyakran az egyik oldalt seprik, így módosítva a korong pályáját.
2012. jan. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, amúgy parkettán láttam söprést, jégen meg még nem láttam meccset, de ott is söpörnek.
2012. jan. 9. 11:03
 4/4 anonim válasza:

Curling parkettán? Szerintem az valamilyen más sportág lehet, mert a curlinget kizárólag jégen játsszák. :)


Egyébként igen, rengeteget számít a söprés. Ugyanis a meccsek előtt a jeget mindig lepermetezik vízzel, így nagyon apró, fagyott buborékok keletkeznek rajta. Erős söprés következtében ezek a buborékok megolvadnak, így mind a kő sebességét, mind az irányát lehet befolyásolni vele. Akár több méterrel is meg lehet változtatni így a kő érkezési helyét, ami borzasztó fontos egy olyan sportban, ahol 5-10 centin is értékes pontok múlhatnak.

2013. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!