Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Térdkímélő sportok? HELP!

Térdkímélő sportok? HELP!

Figyelt kérdés

Sajnos a térdemmel problémák vannak, ezért nem csinálhatok semmi olyat amiben sokat kell ugrálni, stb. Vízi sportot nem szeretnék...Lécci adjatok pár tippet:)

14/L


2012. jan. 15. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Sakk
2012. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

vízi sportot nem? kihúztad az egyetlen csoportot, ami szóba jöhetett volna..

bákker, nem hittem volna hogy valaha ezt írom, de sakk.


vagy hagyd a sportokat, és erősíts otthon. oda válogathatsz térd kímélő gyakorlatokat.

2012. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:

kézen járás,esetleg kézen futás

:)

2012. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:D sakkozni tuti nem fogok, gondolom ti is tudjátok, hogy nem szellemi sportra gondoltam:D a 3.nak nagyon köszönöm:)
2012. jan. 15. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:

"alternatívaként szóba jöhet a tai csi"

direkt nem ajánlottam, mert sportokról volt szó.. meg ugye alternatívként, ha valaki alkalmazott "harci" thai chi-t gyakorol annak igen is meg lesz terhelve a térde.

2012. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hi. Egy gyógytornász ismerősöm javasolta a kerékpárt Bár ahogy látom, Montez linkjén ott van), mert ott a testsúly nagy része az ülésre nehezedik. Feltéve, ha nem állsz ki a nyeregből, a váltó állása kevéssé fárasztó, ill. amikor kinyomod a pedált, a lábad szinte ki van nyújtva (ellenkező esetben épp, hogy tönkreteszed). Sérült térddel nekem bevált (eddig), csak ésszel kell közlekedni.

De ott van a sportlövészet, az íjászat, lovaglás (bár ebben nem vagyok biztos), társastáncok közül angol és bécsi keringő (abban tudtommal nincs ugrabugra).

2012. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én meg az ellipszis gépet akartam ajánlani, arra kerestem cikket, de az ortopédorvos szerint az is megterhelő. Thai chi-ban tényleg vannak mély állások, melyek terhelik a térdet. Pilates, jóga az mehet szerintem.

Na mindegy, nem akartam a linkkel vitát kavarni.

2012. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de vannak direkt kímélő formák is. összetett dolog ez.
2012. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!