Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Zala folyónak hol folynak a...

A Zala folyónak hol folynak a főbb mellékvizei? Minden érdekel. Tudok neveket, de nem tudom, hogy hol folynak. Pl: Szentjakabi patak, Sárvíz, Széplaki patak, Csörgető, Nádas patak, Szentmihályfai patak, Szévíz, Foglár csatorna. Más patak is érdekel!

Figyelt kérdés

2012. jan. 23. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
De mért kérded? :) egyébként ez szerintem nem jó kategóriában van
2012. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Horgászat miatt érdekel, gondoltam végigbarangolom a Zala mellékvizeit. Miért, szerinted hová kellene írnom?
2012. jan. 23. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:

jah értem,

Zala torkolatnál jártál már?

2012. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igazából van egy csomó mellékága de a legtöbb horgászatra alkalmatlan sajnos, ha ez érdekel
2012. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jártam a torokban, de nem horgásztam. Minden vízben lehet hal, ami picit mélyebb. Elsősorban domolykó, pisztráng érdekel. Sokszor a jelentéktelen vizek gyönyörű halakat rejtenek.
2012. jan. 23. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Voltak arra olajkút fúrok még olyan 10-12 éve,csöveket vezették,rakták le,aztán ott a környék sok patakját elrontották,megszennyezték. Ahol az előtt még volt élet a patakban az kipusztult teljesen bár azóta már nagyjából helyrehozták amit lehetett,szóval a Zalába közvetlenül csatlakozó patakokban biztos akad valami.

De nem tudom hogy ismered-e a Mura-folyót,azt is érdemes megpróbálni ami a szlovén,horvát határnál folyik? Az azt tápláló mellék patakok,amelyek hazánkon belül helyezkednek,azok elég rossz állapotban vannak,de még a Kerka jónak mondható.

2012. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. A Mura picit messze van. A Zalán is inkább a Zalaegerszeg-Kehidakustány vonalon és környékén lévő patakok érdekelnek. De amit írtál, arról nem is hallottam, kösz az infót. Sok mindent tönkretettek, régen sokkal több hal volt a Zalában is.
2012. jan. 25. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!