Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Komplettálásról mi a véleménye...

Komplettálásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap láttam, hogy a bab, ill lencse fehérje tartalma 20gramm körüli. Utána olvastam ennek a komplettálós dolognak, és azt írják, hogy ha babot és lencsét egyb esszük, akkor teljes értékű fehérjét kapunk

Kérdezném, hogy csirke rizzsel együtt 2kajánál érdemes-e enni babot-lencsét. beépül-e rendesen a fehérje?

Természetesen nem erre alapoznék, csak egy kis plusz fehérje gyanánt gondoltam.



2012. jan. 26. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
komplettálj inkább valami szénhidrátot pl.:zab,puffasztott búza tejjel...
2012. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

cöh.. szénhidrát meg tej. köszönjük.


Kérdező!

az élet a komplettálásról szól. Yin és Yang.

a hüvelyeseid esetében van egy limitáló aminosav (vagy nem csak egy) a babban, és van egy másik a lencsében. a kettő együtt már ideálisabb arányban tartalmazza (ha ezt mondják) az esszenciális aminosavakat, ergó jó kiegészítésnek.

akkor lehetne probléma, ha csak babot ennél, és hiába viszel be mondjuk 3g/ttkg fehérjét, ha közben a limitáló aminosavból kevés lesz, így a többi sem fog hasznosulni megfelelően, lehet annyit érsz csak el mintha ettél volna 1g/ttkg fehérjét húsból. legalábbis élelmiszer kémiából én még valahogy így tanultam, ez nem volt olyan régen.

2012. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aczél, megvan (húsból,kevert fehérjéből, meg túróból) a napi 2gr/ttkg fehérjém, csak gondoltam 2 adag hús-rizs mellé mirelit zöldség helyett ennék babot, lencsét kb. 50-50grammot.

Szerinted ennek így van valami értelme?

2012. jan. 28. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:
persze hogy van, jó az!
2012. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!!
2012. jan. 28. 17:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!