Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor kell külső lábbal...

Mikor kell külső lábbal illetve belső lábbal léptetni a lovat?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok és azért kérdezem. :)
2012. jan. 27. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:

???


Mit szeretnél vele...? :)


Ha arra gondolsz, hogy körön lovagolsz (vagy lovardában), akkor a belső láb léptet (de inkább úgy mondom: előrehajt) a hevederen, külső csizma "lezár" vagy "megtart" ki - hogy mondja.


Ha lépésben lépteted a lovat (tehát, azért, hogy menjen és ne aludjon - amire ugye hajlamos) - egyenes vonalon, akkor pont fordítva, mint ahogy a mellső lábaival lép. Jobb láb - bal csizma, bal láb - jobb csizma.

(Lenézel a vállainál - amelyik váll megy előre, a másik oldalon nyomod meg a hevederen.)

2012. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom h lépésnél mind a két lábbal egyszerre kell hajtani a lovat. És fordulatoknál mindig a belső lábbal léptetem a lovat?
2012. jan. 27. 19:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. :)

Az az ügetésnél van.


És igen: fordulatoknál belső láb léptet / hajt előre.

2012. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) És ha ügetés közbe akarok fordulni vagy kiskört csinálni?
2012. jan. 27. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:

... :D

Akkor eljössz hozzám és megtanítom... :D

Kész online lovasiskola ez már. :D


Amúgy kiskört általában tanügetésben lovagolod (azért mondom, mert én sem mindig, de van olyan oktató, aki betű szerint követ mindent és drámázik, ha nem úgy történik), belső csizma hevederen, külső heveder mögött.

Fordulat előtt pedig csinálsz egy félfelvételt, majd fordítod - csizmasegítségek ugyanezek.

2012. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi. :)
2012. jan. 27. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:
szivi :)
2012. jan. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha egy hónap kihagyás után lóra ülök előfordulhat h bizonytalan leszek vagy vmit nem tudok? :$
2012. febr. 4. 21:55
 9/10 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, mióta lovagolsz, de szerintem csak nem felejtettél olyan sokat. :)

Max. 10 perc és belerázódsz újra.

Jó lovazást! :)

2012. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát óktóber óta és minden héten egyszer mentem.
2012. febr. 5. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!