Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konditermekben sportóráknál...

Konditermekben sportóráknál (zumba, spinning, pilates stb. ) hogy működik egy óra, mi az általános rutin?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez hülye kérdés, kb. mintha azt kérdezném hogy hogyan kell bevásárolni, de én még sosem voltam, és nem akarok beégni.


Tehát azt szeretném tudni, hogy:

1) ha bemegyek a kondiba, akkor a recepción jegyet kell vennem? vagy hogy működik ez?

2) be kell jelentkezni előre az órákra, vagy akkor megyek, amikor akarok?

3) órák előtt ugyanúgy átöltözünk egy öltözőben mint tesiórán?

4) be kell mutatkoznom az edzőnek? Szólnom kell neki, hogy én új vagyok? vagy csak csináljam, ami a többiek?

5) mi van akkor, ha egyszerűen nem bírom csinálni a gyakorlatokat?

6) a végén le szokás zuhanyozni, vagy csak visszaöltözünk?


tényleg bocsi, mert tudom, h gáz kérdések, de úgy örülnék, ha valaki leírná, hogyan működnek egy ilyen helyen a dolgok, mert kissé életképtelen vagyok, és nem merek elmenni, mert biztos bénáznék és égetném magam és nem mernék visszamenni... :(


2012. febr. 5. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

2) Igen, ez igazából az első teendő. Minden teremnek van egy max befogadóképessége, ami mellett még kényelmesen tud mindenki mozogni, illetve pl spinning esetén ugye korlátozott az eszközök száma, ezért fontos bejelentkezni, mert ha csak úgy odamész, könnyen járhatsz úgy, h nincs már hely.

1) Igen, de általában a bérlettel jobban jössz ki anyagilag.

4) Szerintem nem szükséges. Ha látnak új arcot, úgyis rákérdeznek, vagy globálisan az óra elején megkérdezik, hogy van -e, aki még nem volt stb.

5) Akkor kirázod kicsit a lábad, és folytatod a gyakorlatot. Ha nagyon nem megy, pl pilatesnél, akkor vannak helyettesítő gyakorlatok.

3)-6) Szerintem ezekre a válaszokat magadtól is tudod... Farmerben, utcai cipőben, ingben/ blúzban szoktál edzeni? Nem. Akkor nyilván át kell öltözni. Ha megizzadsz, simán ráveszed a nem összeizzadt ruhádat? Nem. Akkor nyilván le kell zuhanyozni. Illetve nem kell, ha a saját komfortérzetedet nem zavarja a dolog.


Ja, és ami még hasznos lehet, h mikor bejelentkezel egy adott órára, kérdezd meg, h van -e vmi követelmény az öltözettel, ill a szükséges felszereléssel szemben. Mert van, ahol higiénés okokból egy törölközőt kérnek pl. jógára, pilatesre, amit a jógamatracra terítesz. De előfordulhat ahasonló.

2012. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

jaj, nagyon szépen köszönöm a választ! remélem, minden rendben fog menni első alkalommal és élvezni fogom...

tényleg köszi a részletes választ!!!

2012. febr. 5. 23:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát szerintem alap, hogy bemutatkozol az első órán, főleg ha még soha nem voltál fitness órán. Az edzőnek tudnia kell, hogy soha nem vettél még részt ilyeneken. Egy lelkiismeretes tréner ilyenkor megkérdezi, hogy sportoltál-e valaha, van-e valamilyen sérülésed, mire figyelj az órán, stb.

Én legalább is ha olyan edzőhöz megyek, akinél még nem voltam, akkor bemutatkozok neki, pedig ezer éve sportolok és én is edző vagyok. Én is elvárom, hogy az új ember bemutatkozzon. (Jó általában megelőzöm, és odamegyek hozzá én, de szerintem fontos, hogy a vendégeket ismerjük. Tudjuk a nevüket!!!)

2012. febr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!