Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valaki sorkatona?

Hogyan lehet valaki sorkatona?

Figyelt kérdés
Mi szükséges hozzá, mennyi az esélye hogy felveszik az adott helyre? És milyen fizetésük van jelenleg? Illetve mennyi idő t kell letölteni a szerződés aláirásával?
2012. febr. 7. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Sorkatona már sehogy,mert a sorkatonaságot eltörölték Magyarországon,és bár sokan hiányolják,mondván nevel,fegyelmet tanít,stb.(nem sorolom az érveket,ezek közismertek,és utánajárhatók),én nem hallottam,hogy a kormány tervezné a visszaállítását.És logikátlan is,mert ez nem hozza,inkább viszi a pénzt: a katonákat etetni,itatni kell,fektetni kell,a fegyverzet,a ruha mind pénz.A kormánynak pedig ennél sokkal súlyosabb dolgokra nincs pénze.Az pedig most teljesen más lapra tartozó kérdés,hogy miért nincs.
2012. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Hivatásos katona meg úgy lehetsz,ha elmész a lakóhelyedhez legközelebbi bázisra,ott jelentkezel,kezdetnek különféle orvosi vizsgálatokon esel át,aztán jönnek az állóképességi tesztek(temérdeksok,de rengeteg),aztán ha minden megfeleltél,akkor lehetsz szerződéses katona.
2012. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit még tapasztalatlan vagyok, erre gondoltam, és mégis mire számithatunk ha átmentem a vizsgálaton, tudnál picit erről mesélni? Mindenféleképp a fizikumommal szeretném a kenyeremet keresni, és azt hiszem a katonaság erre alkalmas lenne.
2012. febr. 7. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el tökös:

[link]

2012. febr. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Főnök!
2012. febr. 8. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!