Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » (KATANA) Hogyan takarítsam...

Loup kérdése:

(KATANA) Hogyan takarítsam katana-mat?

Figyelt kérdés

2012. febr. 12. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális por ellen sima portörlővel menj át rajta.Egyéb szennyeződések (homok,sár,esetleg vér) esetén bő vízzel (akár slaggal),illetve tisztítószerekkel öblítsd le,ha elkezded súrolni,akk a szemcsés homok csúnyán megkarcolhatja.Mindkét művelet után töröld csontszárazra a kardot,nehogy vízköves legyen.Ha már korábban vízköves lett,öntsd le egy kis vízkőoldóval,vagy ezettel és törölgesd kicsit vízkőoldós/ecetes kendővel.Ha rozsdás (de nem szabad annak lennie,mivel elvileg rozsdamentes),akkor áztasd benzinbe vagy rozsdamaróba addig,amíg le nem marja,aztán öblítsd le,vizes kendővel töröld át majd,töröld szárazra.
2012. febr. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kinézel egy fegyverkovácsot, elballagsz hozzá és kérsz tőle tisztítószert, tippeket, tanácsot.
2012. febr. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek direkt japán kardokhoz való ápolószerek: [link]


Ha koszos a penge,nyugodtan le lehet öblíteni,de utána szárazra kell törölni,majd olajos ronggyal átkenni.

Nagyjából ennyi,a vegyszereket nem erőltetném,ha pedig rozsdás lesz (mert ezek ált. rozsdásodnak),akkor átdörzsölni olajos ronggyal,ha ez nem működik,akkor polírpaszta.

2012. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen katana, ha megkérdezhetem?

Fegyverolajjal rendszeresen tartsd karban.

2012. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kösz nektek!Ezeket énis tudtam,pontos,szakszerű tipp kellettvolna,amúgy van speciális tisztító szettem.

Katana-mat még nem bontottam ki,csomagba van amibe jött 2100szor hajtott hőkezelt átlagos méretek.

2012. febr. 12. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:

A japán kard magyarul c. könyvben ez le van írva pontosan...

Esetleg érdemes lenne felkeresni Fazekas József kovácsmestert.

2012. febr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!