Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnám meg a kézenál...

✮ʝօк&# kérdése:

Hogy tanulhatnám meg a kézenállást?

Figyelt kérdés
Igazából a bátorsággal van itt gond..a fejenállást megtanultam néhány nap alatt, de a kézenállás már 10. próbanap után sem akar menni..nincs bátorságom felrúgni magam a falig, kb. 45 fokos szögnél mindig elakadok..nagyon aggaszt, tanácsokat és tapasztalatokat várok!
2012. febr. 12. 18:02
 1/4 anonim válasza:
Eleinte énsem mertem, próbáld azt hogy amikor felrugod magad ketten megfogják a két lábad és felemelik teljesen. De ilyenkor figyelj oda és tartsd magad mert ha megijedsz és elengeded magad csunyán nyakra eshetsz. Hajrá!
2012. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak agyban tudod megoldani, nem gyakorlással. Mivel hogy nem sok tudás kell ahhoz hogy a falig felrúgd magad.

Be kell magadnak magyaráznod hogy tudod hogy ott van az a fal, egyáltalán nem fogsz hátraesni mivelhogy a fal megfog, szóval semmi félnivalód nincs. Ha véletlenül oldalra dőlnél akkor úgyis időben le tudod rakni a lábad, ha meg ugyanúgy vissza, azt meg már eddig is tudod mert azt gyakorlod már 10 napja.

2012. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

próbáld valami puha szőnyegen! suliban nem gyakoroltátok?

Falnál nyugodtan vegyél nagy lendületet, nem lesz semmi baj, a falnak támaszkodsz belőle, mást nem is lehet.

még egy tipp: próbáld medencében, víz alatt! először mondjuk derékig érő vízben. itt tuti nem töröd össze magad,max víz megy az orrodba, de abba nem nagyon lehet belehalni, max kiköhögöd, vagy befogod az orrod, amikor dőlni kezdesz. én volt, hogy víz alatt csináltam, aztán utána szárazföldön is megpróbáltam és egész jól ment falnál.

ha elég erős van, próbálhatsz fal mellett fejen állni és abból kinyomni magad kézenállásba, de ehhez sok erő kell.

segítséggel tényleg jobb!

majd írj, mire jutottál!

2012. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat először is :D


Amúgy suliban még nem kell a tanár szerint, és segítséggel csinálom, csak a gond az hogy a segítőmnek kezd elege lenni az eredménytelenségből, ezért fordultam ide kis segítségért.

Különben ma nagy önbizalomra tettem szert a fejenállás fal nélküli változatának elsajátításával, remélem kamatoztatni fogom majd a kézenállás gyakorlásánál is :) Ha lesz eredmény mindenesetre leírom és még egyszer megköszönök mindent :D

2012. febr. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!