Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jiu jitsu,15 évesen elkezdeni...

Jiu jitsu,15 évesen elkezdeni nem késő?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Brazil malacpankráció? nem késő, fölösleges.. mozgásnak jó, ennyi.

Capoeirázz. az is Brazil, az is mozgás, DE van pár edzés az országban, ahol már harci Capoeirát tanítanak. ami már több mint értelmes.

2012. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem keső! sztem meg jó küzdősport a legjobb földharcos MMA sok is ezt a stilust tanulták!
2012. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jjo. mma, a küzdősportok királya. ők már csak tudják mitől döglik a légy.
2012. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Brazil malacpankráció? nem késő, fölösleges.. mozgásnak jó, ennyi.

Capoeirázz. az is Brazil, az is mozgás, DE van pár edzés az országban, ahol már harci Capoeirát tanítanak. ami már több mint értelmes.


Azért legalább utánanézhetnél a fogalmaknak, mielőtt hülyeségeket írsz. Ez egy japán harcművészeti forma, ami kombinálja a karate, a judo, és az aikido elemeit. Én ezt tartom az egyik legjobb harcművészeti formának, változatos, és remek erősítésnek, és erőnléti edzésnek egyaránt.


Kérdező, egyáltalán nem késő, sokan felnőttként kezdték, és ma már mesterfokozatuk van. Van akinek többszörös is.

2012. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

legalább ne oktass ki..

elfogadott átírás szerint a Japán Jujutsu, vagy Jujitsu harcművészet, de

1. semmiképpen sem jiu jitsu,

2. és egy ősi rendszer sosem fogja a saját magából készült sportot (judóó) és a szintén magából alakított rendszert (Aikido) kombinálni, pláne nem Karatéval.

a Karaténak kínai (és visszább vezetve indiai) gyökerei vannak, a dzsúdót és az Aikido-t is leírtam neked.

akkor ki minek nézzen utána? így vasárnap kora reggel?

2012. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Néha jiu jiutsuként is hivatkoznak rá, mert az európai nyelvek nem szeretik a sok u-t, de ma már tényleg csak a brazil verzió sajátította ki (szerencsére) ezt az elb@szot írásmódot.

Az meg a felületesség jele, hogy szerinted az aikido, karate és judo kombinációja. Egy jóval ősibb stílus nem lehet 3 jóval későbbi kombinációja, az aikido sokat merített belőle, a judo is valamennyit, de elvesztette a harcművészet jellegét. Alap judos lefogásokban egy jujutsu s simán megöli a judost (szabadon hagy pl kezet támadótávban miközben az övéi le vannak foglalva meg hasonló lámaságok). A karatéra i lehetett némi hatása, de az inkább Kínából merít.

Kérdező te meg úgy írsz 15 évesen mintha legalább 130 lennél és gépek tartanának életben -.-

2012. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A jiu jitsu a brazil verzió neve. 15 évesen elkezdeni... franc tudja, szerintem nem túl szerencsés, mert a gyerekcsoportokhoz túl idős vagy, a felnőttcsoport meg... hát, ahhoz szerintem kevés leszel. Azért ott nem piskóta emberek is megfordulnak, nálad (egy 15 éves fiúnál) sokkal erősebbek, nehezebbek, többév(tized)es tapasztalattal a bunyóban. Szóval ott fel fogják törölni veled a tatamit, rendszeresen. Ne számíts sok sikerélményre... De nagyban függ ez a helytől is, ahol sok kezdő van, ott talán ez nem lesz probléma.
2012. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ja.. én voltam már ilyen szuper edzésen.

felejtős. menjen boxolni, az lehet kemény lesz neki, de legalább szokja.

2012. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg? mikor, hol, kinél? kíváncsi lennék...
2012. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mikoooooor hooool kinéééél. milyen lényeges kérdések.

mittudomén, kevesebb mint 1 hónapja, a legnagyobb hidegekben, a Boráros tér felé. angyal utca vagy mi volt, valami thaibox klub termében.

és les.zarom ki volt az edző, mert nem az edzés módszere volt sz.ar. sőt, bevallom ügyes volt, meg a versenyzői is.. de mit várunk a stílustól.. amiben földön indulnak, és olyan kötött szabályok vannak..

eleve azért mentem, mert arról volt szó, hogy keményebb / értelmesebb mint a birkózás. mert ugye a birkózást esetlegesen elég jól lehet gyilkolásra használni. de ezt.. mint írni szoktam, ami itt komoly verseny, mi ezt bemelegítésképpen játsszuk, vagy erő edzésnek, szórakozásnak. és az is veszélyesebb, mert mondjuk mi 2 ember súlyával elvetődünk nyakra.. azóta ritkábban játszunk ilyet, mert kemény a kő és ki kell szűrni milyen edzés életveszélyes. mert ugye nálunk nincsen tucat biztonsági szabály. tehát ilyen megközelítéssel, nekem bevallom nagyon unszimpatikus volt. jól leizzadtam, hideg volt kint, elegem is lett a témából.

2012. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!