Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez most akkor hogy van?

Ez most akkor hogy van?

Figyelt kérdés
Vékony testalkatú vagyok, szeretnék izmosodni, javítani az állóképességemen, ezért gondoltam futásra, súlyzós edzésekre. A kérdésem az edzés utáni fehérjebevitellel kapcsolatos. Egy vesém van (még egy éves koromban eltávolították, most 21 vagyok, mondhatni teljes értékű életet élek.) Szóval, ha heti 3-4 alkalommal mondjuk több fehérjét viszek be edzés után, ártani fog a vesémnek? Természetes úton, tojás, tej, stb. formájában. Valahol ovlastam, hogy a túlzott fehérjebevitel árt a vesé(k)nek. Ez igaz? Egyáltalán, mi számít "túlzottnak"? Köszönöm.
2012. febr. 27. 14:04
 1/4 justme123 ***** válasza:

Szerintem erről célszerűbb lenne megkérdezni egy orvost.


Amúgy itt vannak az alapdolgok: [link]

Ezt olvasd el

2012. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Komoly testépítőként 2g/testsúly kg. Kezdőként a 1.5 is elég. Átlagembernek 1g/testsúly kell a napi kopások pótlására. Ez azt jelenti, hogy ha Te 80Kg vagy akkor 120g kell naponta. Ezt minél jobban osztod el annál jobb. Egyszerre ugyanis 25-30 gnál többet úgysem dolgoz fel a szervezet, csak megterhel és kifo.od :) Akkor meg minek. Edzés előtt 2 órával. Edzés után fél-1 órával kajálj. És az állóképesség és a testizom tömeg nincs teljesen arányban, mert a nagyra nőtt emberek általában nem nem jó állóképességgel bírnak. A célodat egyeztesd egy személyi edzővel. A konditermek szoktak segíteni kezdők edzéstervével. A szereket kerüld, mert azok megterhelhetik a vesét, főleg ha vizet is megkötnek (creatin) hirtelen ennyi. Az tömegnöveléshez amúgy is inkább a magasabb szénhidrát bevitel szokott párosulni..
2012. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2012. jún. 4. 12:26
 4/4 anonim válasza:
Előző jókat mond, kivéve, hogy kerüld a 'szereket' mint a kreatin. A kreatin is egy aminosav amiből az izmok vannak teljesen termszetes és nem köt meg vizet. Nem tudom miért találták ki ezt a baromságot de nincs alapja. És orvossal egyeztess mielőtt elkezded ha csak egy veséd van.
2013. jan. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!