Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kempo. Most kezdeném, mire...

Kempo. Most kezdeném, mire számítsak mik történek egy edzésen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2012. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elmész, és megnézel egy edzést. Bonyolult, mi?
2012. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Magyarországon nem oktatnak kempót! Amit itthon oktatnak Zen Bu Kan Kempo Karate néven, az egy nagy hazugság és átverés!


A Zen Bu Kan Kempo Karatét, azt Dr. Harnos Imre Ausztráliában élő magyar találta ki. Na most ennek semmi köze sincs a kempóhoz, sem a karatéhoz. Hogy miért?


Először is nincs olyan harcművészet, hogy kempo. Ugyanis a kempo az az Indiai (és Sri Lanka-i) harcművészetek gyűjtőneve. Tehát a kempo az nem harcművészeti stílus, hanem egy GYŰJTŐNÉV! Úgy mint például a japán harcművészetek gyűjtőneve a BUDO, vagy a kínai harcművészetek gyűjtőneve a WUSHU.


Indiai harcművészetek: Kalaripayattu, Angampora, Malla Yudha.....stb. (Rengeteg van).


A kempo Indiából származik , amit a kínaiak terjesztettek el. A shaolin kung-fu is indiai harcművészetekből fejlődött ki. (A karate pedig a kung-fuból fejlődött ki)

Ezek tények, nem én találom ki.


Na most a Zen Bu Kan Kempo-nak semmi köze sincs a kempóhoz sem a karatéhoz. A szemét Harnos István lekoppintotta a

nevét. Amúgy a Zen Bu Kan Kempo nem is elismert stílus egyáltalán, ugyanis csakis Magyarországon létezik ez a versenysport, sehol máshol. Kemény sport, de gagyi. Valami kis karate keverve birkózással és egy kis jiu-jitsuval. Semmi technika, semmi taktika, fizikai erőn és agresszión alapuló stílus. Egy hatalmas baromság. Versenyzésre jó, önvédelemre sz@rt sem ér.


Ha kemény akarsz lenni, akkor tanulj szabadfogású birkózást, japán ju-jitsut, ökölvívást, savate-ot (francia boxot), wing CHUN-t, vagy valami normálisabb aikido-t illetve kung-fut.

2012. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akárhogy is nézem a belinkelt videót, ez bizony a thai box-ra hajaz. No meg, tudom egy "kis" földharc is van a ZBK-ban. Amúgy szerintem teljesen rendben van a dolog a látottak alapján, az edzések kemények, a srácok sem tűnnek pudingnak. Az meg, hogy minek nevezik: egy stílus hatékonyságának nem az a fokmérője, hogy hány ezer éves, meg mennyire eredeti. A legtöbb sokszáz éves kung-fu stílus manapság utcai harcban sajnos használhatatlan.
2012. márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, megismétlem: a tradicionális kung-fu stílusok közül nagyon SOK használhatatlan a mai világban egy éles küzdelem során. (Sőt, hogy még jobban kiakasszalak, sztem az aikido technikák 90%-a is ilyen.) Vannak kivételek, amik a gyakorlatban is hatásosnak tűnnek: pl. Wong Shun Leung ving tsun, hung gar, vagy akár a xing yi quan.

Jellemző, hogy sokan egyből ájultan hasraesnek attól, ha egy HM stílus több száz éves, főleg olyanok, akiknek lövésük sincs a témáról, és észérvekkel nem nagyon tudnak operálni, csak frázisokat pufogtatnak.

2012. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Haver idősebb vagyok mint Te, valamint régebb óta is űzök harcművészeteket mint Te (egészen pontosan 15 éve). Az aikido is tökéletes utcára ( Az orosz systhema is jelentős részben aikido alapokon nyugszik a sambo mellet, és mégis a Spetsnaz kiképzési tananyaga. A krav maga-ban és defendo-ban lévő késhárításos technikák is aikido koppintások, csak nem ismerik be, holott a vak is látja. ) és az összes kung-fu stílus is, ha jó helyen oktatják, és jó mester oktatja. Magyarországon nagyon kevés a jó mester, ez igaz. Éppen ezért jogosan lehet azt állítani, hogy az itthon oktatott HM-ek sz@rok, ezt én nem is tagadtam soha, viszont a küzdősportok 80%-a szintén gagyi.


Az, hogy a kung-fu nincs benne a "fegyvertáramba" az azért van mert a lakóhelyemen nincs kung-fu (egyébként 1 évet wing chun-oztam, és nem azért hagytam abba mert rossz volt, hanem mert a mesterem elhunyt motorbalesetben, és így megszűnt az edzés, csak egy kisebb club volt. Na de most nem ez a lényeg.)


Rengeteg HM-et és KS-ot kipróbáltam, és nem úgy próbáltam ki, hogy lementem 3-4 edzésre, hanem 3-4 HÓNAPIG csináltam. 3 hónap alatt azért már el lehet dönteni, hogy jó-e az edzés vagy sem, pláne aki már jártasabb a témában az hamarabb is felismeri, hogy jó-e vagy sem. Nem szokásom ész nélkül fikázni, az előző válaszomban is írtam indokot rá. El kellene olvasni figyelmesebben.

2012. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Hé 15:44-es!

Hagyd a francba a 15:30-ast, biztos valami begyöpösödött taknyosorrú kamasz tájboxos nyomorék, buta mint a segg, semmit sem tud a harcművészetekről, látszik az írásán. Amiket felsorolt kung-fu stílusokat amik ő szerinte hatékonyak, azok amúgy pont sz@rok. Írta a wing TSUN-t, hogy az mennyire hatékony, hát az pont gagyi, mert az csak a lóvéról szól. Ez ostoba, mint a szamár!


A ZBK kempo pedig egy falra felhugyozott eget-rengető hamuba sült f*szság, ez tény. A thai box is csak a keménykedő divatmajmok sportja. Thaiföldön sem kemény ám.


Thaiföld lakosságának 60%-a meleg vagy transzvesztita, és a lakosság 70%-a űzi a muay thai-t valamilyen formában (legyen az profi, félprofi, amatőr vagy akik csak hobby-ból tolják.) Tehát a muay thai az a homokosok sportja, hahaha. A statisztika nem hazudik, ez egy dokumentumfilmben volt. Ennyi.

2012. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Hát, én úgy szoktam csinálni, hogy nem HÓNAPOKIG, hanem ÉVEKIG gyakorlok egy stílust. Jelenleg a chen taiji quan-t gyűröm 4 éve. És nagyon jó belső kung-fu stílus, mert kiválóan fejleszti a képességeket, de utcán azért, hát az olyan technikák, mint "fehér daru kitárja szárnyát" felejtősek.(Ezért nem árt mellette, pl. boxolni.) Utcán az van, hogy ütök egy villámgyors balhorgot, aztán, ha nem tudod levédeni, fekszel.

Ja, és egyébként 38 vagyok. :)

2012. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és közben látom, írt egy szakértő is. 16.13-as! Roppant kíváncsi vagyok, te mit gyakorolsz.
2012. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát haver 38 évesen durva, hogy csak ennyit tudsz a HM-ekről az írásaid alapján 16 évesnek sem becsültek meg. Na mindegy.


Szóval Chen stílusú tai chi-t tolsz. Én Wu stílusú tai chi chuan-t toltam szintén 4 évig. Mondjuk a tai chi, az nem a klasszikus értelemben vett kung-fu, oké, hogy szokták lágy kung-funak hívni, de az akkor tai chi. Persze jó, mert jó. Belső stílust is kell tanulni, szerintem, hogy valaki jó legyen egy HM-ben. Hát ja az igaz mellette nem árt bokszolni. Én is bokszolok 4 éve.


Amúgy az ilyen technikákat, hogy a "fehér daru kitárja a szárnyait" azt igen sok idő megtanulni, valamint utcán sem teljesen úgy kell használni, ahogy formagyakorlatokon toljuk.

2012. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!