Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jógával kapcsolatban mi a...

Jógával kapcsolatban mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Van egy ismerősöm, aki bikram jógázik, és hát tátva marad a szám a mutatványaitól.

Egyáltalán nem vagyok hajlékony, valóban esélyem lehet elérni ilyen fokú hajlékonyságot? (nekem a tizede is elég lenne...)

Mennyire izmosít?


Naponta/hetente mennyit kell edzeni, és ennek kb. mikorra lesz látványos eredménye?


Másfajta jógák?


Tudtok valami jó DVD-t ajánlani? Nincs időm és pénzem sajnos jógaközpontokba járni...



Előre is köszönöm a válaszokat!:)


2012. márc. 5. 13:00
 1/9 A kérdező kommentje:

ja, látom a DVD-s kérdés már fail, mert 40 fokban kell csinálni.:D


nem lehet probléma, hogy én a szaunát is alig bírom? és a vérnyomás problémák?... (tensiós fejfájás, stb...)

2012. márc. 5. 13:06
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

A bikram eszetlenbrutál, tudnék róla mesélni...


Egyébként az aszanákat lehet otthon is gyakorolni, csak melegíts be előtte rendesen (15-20 perc). A bikramosok is azért melegben csinálják, mert így kevesebb a sérülés, nem hűlsz ki.

2012. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)


hát akkor ez nem nekem való, tuti elájulnék.:D


ha van esetleg más ötlet, valami jó kis jóga DVD tipp (nem bikram:D), akkor örülnék, ha leírnátok!:)

2012. márc. 5. 15:41
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Látom nem vágod :D


Az aszanák a jógagyakorlatok, pozíciók. tökmindegy, milyen jógát csinálsz, ezek nagyjából ugyanazok mindenhol.


A bikram egy márkajelzés. olyan mint a cipőben a Nike, pl. Nos egy Nike cipőt könnyű megkülönböztetni mondjuk egy Adidastól, de alapjában véve mind2 cipő, a lábadra lehet húzni, és futni benne, mindkettőnek van talpa, fűzője stb. Csak máshogy hívják.

2012. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, a jóga testmozgás és filozófia is egyben. Még az intervall edzésekről is nehéz megmondani, hogy mennyi és mikor hozza meg a kívánt sikert, hátmég a jogánál. A jóga erősít fizikailag lelkileg, nyújt ellazít...rengeteg jó dolgot tesz egyben a testedzés mellett. Érdemes csinálni, még akkor is, ha nem vagy hajlékony, mert ha kitartó vagy akkor garantáltan az leszel. Sok sikert!
2012. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!


már csak az lenne a kérdésem, hogy nagy különbség van a pilates és a jóga között?


ne értsetek félre, nagyon rég jógáztam kb. 2x, és csak annyi maradt meg, hogy vagy nagyon könnyű a gyakorlat, vagy esélytelen, hogy megcsináljam.

és inkább kitartott izomfeszítés, mint gyors mozgatás. (ami ugye nem baj, csak edzetlenül ezt még kevésbé bírtam, mint a sok kicsi mozgást...)


a pilatesbe viszonylag hamar belerázódtam, látszott is az eredménye, az állóképességem is javult. (mellette rengeteget bicikliztem terepen és országúton is)


érdemes akkor váltanom, és kipróbálnom a jógát, vagy akkora különbség azért nincs a két mozgásforma között?

(azt tudom, hogy a pilatesben jóga, vagy jógaszerű elemet is vannak, de eredetileg sérült katonák számára lett kifejlesztve...)



és miért mondják ennyire a jógára, hogy rendbe teszi a lelket?

úgy, mint jóleső mozgás - és ilyen erővel egy jó túra is rendbe tesz, vagy tud valami mást is, mert annyira meditatív mondjuk?...



bocsi a sok kérdésért, ezer hála, ha valaki veszi a fáradtságot és válaszol még!:)

2012. márc. 5. 21:32
 7/9 anonim válasza:
100%

Hogy nem vagy hajlékony, egyáltalán nem hátrány, sőt.... A jóga részben épp azért van, hogy hajlékonyabb legyél. Testileg-lelkileg. Ezért is olyan kiegyensúlyozó hatású, mert az ászanák úgy vannak kidolgozva, hogy mindegyiknek van egy megfelelője az érzés-gondolat-akaratvilág, egyszóval az életed területén.


De általánosságban elmondható, hogy a jógára kifejezetten igaz a mondás, hogy "Amint kívül, úgy belül", lévén ha testileg nyúlsz, hajlékonnyá, rugalmassá válsz, úgy hozza meg óhatatlanul mindezt a lelkiekben is. Valamint a végzése kitartást igényel, és türelmet az eredményhez. Ezért a türelemben is fejleszt, és lelassít, ami nem árt a mai rohanó világban, mikor senkinek semmire nincs rendes ideje, így remek stresszoldó. Valamint a jóga része a helyes légzésre való odafigyelés, ami azért nagyon fontos, mert ha tornáztatod, edzed a tüdőd, hatékonyabbá válik az anyagcsere. Kilégzéskor ugyanis rengeteg méreganyag távozik a szervezetből, ezért légzőgyakorlatok végzése önmagában is nagyon hasznos, mivel megnöveli az anyagcserében kiválasztott mérgek mennyiségét, a jógának meg eleve részét képezi, ezzel is segít téged a jóga.


Amire ügyelni kell, elrontani nem lehet vele semmit, de erőltetni tilos, hiszen a hangsúly éppen az ellazuláson, lelassuláson van, ne erőltess egy ászanát, ha nem megy, majd fog, csináld meg csak annyira, amennyire az izom enged. Találd meg a középutat a semmittevés és a túlfeszítés között egy pózban. Legyen kényelmes, de érezd is, hogy dolgozol vele. Ez a legfontosabb.


Adalék információként: keleten éppen ezért jógáztak a régiek, mert úgy tartották, gyakorlása "középre hoz", a két szélsőség, a túl sok, és a túl kevés helyett megmutatja az "elegendőt", és a céljuk ugye a megvilágosodás volt, ami egy olyan állapot, mikor az ember mindenben "középen van"..


Mindenesetre rengeteg szempontból jótékony hatású. Éna "Yoga with Linda Arkin" c. dvd-t használom, de ezt eddig ingyen letöltésre sehol nem találtam, viszont itt lehet, h találsz hasznosat: [link]


Sok sikert ;)

2012. márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú ez így elég jól hangzik!:)

Mert amúgy elég nyitott vagyok, de nagyon nehezen engedem el magam idegen környezetben, sokszor feszengek. (milyen jó szó...)


Hát ez meggyőzött, belevágok aztán majd meglátjuk!:)


Nagyon köszönöm!:)

2012. márc. 25. 18:02
 9/9 Pub válasza:
nyugodtan menj el bikramra, annyi a lényeg h előtte (a nap folyamán) igyál sokat és akkor nem fogsz szédülni. elég sok órán voltam már és még senki nem ájult el, pedig mindig vannak kezdők. én nagyon ajánlom, sztem remek sport, vagy életfilozófia vagy hívd ahogy akarod:)
2012. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!