Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin vagy Wing Tsun?

Kyokushin vagy Wing Tsun?

Figyelt kérdés

Jelenelg Wing Tsunozok az edzés jó, nincs semmi baj vele, mégis szerintem tehetségem nincs hozzá ezért lehet nem erőltetem tovább, és azt szeretném tudni melyik jobb önvédelemre komolyan, milyen erőnlét kell a karatéhoz, esetleg hajlékonyság és milyen árba vannak általába az edzések/edzőtáborok és a vizsgák hogy és hol zajlanak le...


Hülyék ne írjanak, és azok se akiknek Pisti barátjuk 3 edzésen már volt és ő ebből mindent tud... Többieknek előre is köszönöm :)


2012. márc. 7. 16:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
A kyokushinhoz sokkal komolyabb erőnlét kell, mint általában a karatékhoz, a wing tsun pedig az erő elvezetésére megy, kvázi kevesebb erősítést foglal magába. Én 1.5 évet wing tsunoztam, nálunk nem kellett nagy hajlékonyság, semmi olyan mozgásforma nincsen benne szerintem, de a kyokushint ajánlom a kettő közül, mert többet erősít. A kyo-val az a baj szerintem, hogy nincsen benne földharc, ami fontos egy utca szituációban, mert ha véletlen földre kerülsz megáll a tudományod, szerintem... Igaz én thai boxra váltottam már 9 éve, de most elkezdtem kempo edzésekre is járni a földharc miatt, mert abban sincsen semmi földi technika és szerintem az álló harcban az egyik legjobb a sok könyök és térd technika miatt. Ez az én véleményem.
2012. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Esetleg annyit tudnál még írni a Kyokushin milyen árba van (edzés, edzőtábor,vizsga) és hogy a vizsgákat hol tartják?
2012. márc. 7. 17:23
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
nekünk a sensei odajött vizsgáztatni a tornaterembe valami 2-3 ezer volt egy edzés azt hiszem edzőtábor 30-40 ezer körül vizsga 2-3 ezer + az új öv ha sikerűl de ha önvédelem a fontos akkor Krav Magázz vagy Defendozz
2012. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Önvédelem szempontjából felejtsd el a Krav Maga-t meg a Defendot. Ha önvédelem kell akkor Jujitsu (a japán változat) Wing Chun/Wing Tzun Kung Fu-t, Jeet Kune Do kombinálva Kali/Eskrima késharccal.

Küzdősportok közül meg a Savate, Box+Birkózás párosítás a nyerő, illetve, ha jól oktatják a Thai Boxot/Muay Thai

2012. márc. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
defendo és a krav maga miért nem jó? mert defendozok egy jó ideje és nekem meg ne mond hogy az utcán nem lehet megvédeni magadat attól még hogy lassítva mutatják bemutatón attól még lehet erőből fájdalmasan és gyorsan csinálni és nagyon jó lenne hogyha nem szólna bele olyan ember aki csak látott 1-2 jelenetet talán még annyit se ebből a nagyon jól kidolgozott rendszerből mindentől nem tudod megvédeni magadat ez tény de egyértelmű hogy az utcán a box,birkó,karate stb.. ezeket elfelejtheted
2012. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

igen kedves előző nyilván semmit nem ér az utcán ha tudsz ütni meg rúgni és bírod a fájdalmat, ezek valóban haszontalan dolgok....


na a kyohoz általában 4-6000Ft egy hónapra az edzés a vizsgák hasonló árban mozognak és általában ugyan ott zajlanak a vizsgák mint az edzések és ha csak nem táborban vizsgázol akkor a saját senseied sempaiod fog vizsgáztatni.

edzőtáborok 20-40000 között mozognak az erőnlét pedig szerintem klubbonként változik de azért fekvőre felülésekre guggolásokra és hasonlókra mindenhol számíthatsz. ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan, még visszanézek

2012. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért nem jó a Defendo meg a Krav Maga, mivel Magyarországon 98%-ban egy jól reklámozott sz@r. Attól, mert neked azt mondja az oktatód, hogy így tudod használni ezt a technikát, úgy tudod használni ezt a technikát az utcán, baromira nem fogod tudni használni. Ja, és nem csak 1-2 jelenetet láttam egy-egy edzésből, hanem jó pár helyen olvasgatam már a témával kapcsolatban. Így azért tudom, hogy milyen az oktatásuk.

A jól kidolgozott rendszert meg ne mond rájuk, mivel nem azok. Néhány küzdősportból/harcművészetből elloptak néhány technikát, egymásba gyúrtak, és kiadták Defendo/Krav Maga néven. Csak ezt is alig tudják normálisan oktatni. Úgyhogy én ezeket nem nevezném komoly rendszereknek.

2012. márc. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 8. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsánat OFF ért de ehhez hozzá kell szólnom. Defendo az biztos hogy jó az utcára mert már sajnos volt dolgom 1 emberrel akinek kellet volna a telefonom, simán le tudtam szerelni és elfutottam. Az oktató nem mindegy. Nekem kitűnő oktatóm van nagyon jól tanít mindent. Szóval attól hogy olvasgatsz egy két hülye ember véleményeit akik terjesztik a baromságaikat nem kéne jellemezned az egész rendszert. Tessék elfáradni egy edzésre, és saját tapasztalatod alapján eldöntheted.
2012. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, hogy nincs tehetséged a Wing Tsunhoz! Nem vagy elég kitartó! Szél Gábor Si-Hing a legjobb példa! Si-Fu azt mondta, hogy mikor elkezdte, ő volt a legbénáb tanulója! :)

És ma már 6. fokozatú mester!

Ha gyorsan akarod elérni a célod, akkor viszont nem neked való a Wing Tsun!

2012. ápr. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!