Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szobakérékpár-hogy fogjak...

Szobakérékpár-hogy fogjak neki? Ti mikor és mennyit tekertek?

Figyelt kérdés

5-6 kgt akarok lefogyni,és a lábamat formásítani szeretném.

Mikor hatásosabb tekernem kora reggel,vagy inkább késő este?

Mennyit tekerjek egyszerre és milyen fokozaton,hogy hatásos legyen?



2012. márc. 20. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában az mondják, hogy a reggeli aerob az hasznosabb, mert a glikogén raktárak nincsenek feltöltődve és zsírból használsz el így többet, de szerintem meg mindegy mikor végzed. Az a lényeg, hogy el legyen végezve az aerob edzés, ha negatív a kalóriamérleged, akkor fogyni fogsz.

Tehát fontos hozzá a diéta is.

Heti 4-szer 40-50 perc tekerés kellene kb. 130-as pulzussal, úgy állítsd be a nehézséget.

2012. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Természetesen mellette diétázom is.Hogyan hatásosabb,ha nagy erősségen tekerek lassan,vagy kicsin gyorsabban?

2012. márc. 22. 12:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Kb. közepes erősség legyen.
2012. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én mindennap egy órát tekerek 30km/h-val közepes nehézségen. Ha tudok, akkor reggel, mert akkor frissebb vagyok, könnyebb szerintem, mint este. Ha nincs időm, akkor napközben, vagy este, helyzettől függően. Úgy tekerd, ahogy neked kényelmes, fokozatosan emelve a nehézséget és az időt.
2012. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!