Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taposógép az edzőteremben....

Taposógép az edzőteremben. Helyes használat? Megfelelő testtartás?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, hogy egyenes háttal, megfeszített izmokkal, nem rátámaszkodva kell használni a gépet és nem érdemes előrehajolni, mert az nem formálja jobban a popsit, csak megerőlteti a hátat. Viszont a teremben mindenki előrehajolva, popsit kitolva használja, ránehezedve a kapaszkodókra. Még egy edző is így használta mellettem. Akkor most mi is a helyes testtartás?

2012. márc. 21. 06:49
 1/4 A kérdező kommentje:

Pl ezt olvastam:

Helyes használata:

- Ha megy, egyenes testtartással lépcsőzzünk. A karfát csupán kapaszkodásra használjuk, hisz ha előredőlünk a kalória-felhasználást rögtön csökkentjük. Tévedés azt hinni, így jobban dolgoznak farizmok.

- Egyenletes ritmusban terheljük egyik majd másik lábunkat

- Nehezíthetjük az edzést a gép teljes mozgástartományának kihasználásával, tehát a pedálokat maximális pontig tapossuk le, majd engedjük fel.

- Ha maximális energia-felhasználás a cél, jó tudni, hogy a nagyobb és lassabb taposás a nyerő, a pici, gyors taposó mozdulattal szemben!

- A helyes mozgás-kivitelezés: terhelési fázisban – lefelé nyomáskor – teljes talpunk a lábtámaszon fekszik, visszaengedéskor a sarok kicsit elemelkedik!

2012. márc. 21. 09:29
 2/4 A kérdező kommentje:

De írják ezt is egyesek:

 Ha laposnak találod a feneked, a lépcsőzőgépen előrehajolva, a sarkadat végig lenyomva tartva, gyönyörűen tudod formázni!

2012. márc. 21. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni amit olvastál, valóban nem szabadna rátehénkedni a gépre, de én sem nagyon láttam még magamon kívül mást helyesen használni. Próbáld ki és megtudod miért - sokkal brutálisabb ha nem támaszkodsz. Egyébként ez a gép elsősorban kardio gép, nem pedig alakformáló.
2012. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, én sem kapaszkodok és eléggé keményebb úgy. Csak nézem, hogy mellettem mindenki tehénkedik rajta teljes súlyával. Pedig ránézésre nagyon szakértően lépkednek rajta gyors tempóban.

Kardióként használom leginkább, 1,5 óra súlyzós edzés vagy aerobic után levezetésképp 30-60 perceket.

Akkor szerinted is nem kapaszkodva, egyenes háttal a megfelelő testtartás hozzá?

2012. márc. 21. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!