Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tulsúllyal tényleg nem lehet...

Tulsúllyal tényleg nem lehet futni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem kocoghatsz nyugodtan de attol fgg mennyire nagy a tulsuly , de az elejen igyis ugyis inkabb gyors setat ajanlok , hozzaszoktatja a szervezeteted , inaidat a futashoz sot a zsiregetes csk egy bizonyos ido utana indul el amit nmbiztos h birsz kondival regebben ugy olvastam 30-40 perc , szal kicsit temposabb setat ajanlok az elejen az is nagyon hasznos es addig hatha irnak itt okosabbat
2012. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet, csak értelme sok nincs.
2012. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nehezebb, problémásabb lehet mint a nélkül. A túlsúlyt úgy kell elképzelni, mintha a túlsúlynak megfelelő zsákot cipelnél magadon állandóan. A szívet legalábbis ennyire megterheli. És mivel a futásnál a megnövekedett oxigénszükséglet kielégítéséhez a szív többletmunkája kell, ezt a többletterhelést egy túlsúlyos ember szíve már csak nehezen, erőlködve tudja teljesíteni, vagy sehogy.


A másik gond meg az izületekkel van. Futásnál a normális lépéshez képest sokszorosan nagyobb erővel csapódik a láb és az egész test a a talajba, és mondani sem kell, hogy a túlsúly a becsapódás erejét csak tovább növeli, ami megint extrém terhelést, és ezáltal sérülésveszélyt eredményez.


Tudva ezekről a korlátokról, én mégis azt tanácsolnám, hogy ne add fel eleve a futást. Fontos egyrészt a fokozatosság, a mértékletesség. Szép lassan próbálgasd ki, hogy mennyit bírsz. A másik fontos dolog meg az önismeret. Figyelj a szervezeted jelzéseire, és akkor tudni fogod, mennyi és meddig a jó.


Így a látatlanba nem lehet megmondani a tutit, de ha nem nagyon nagy a túlsúlyod, és ha viszonylag fiatal vagy, vagy ha nem is olyan fiatal, de van valami sportos múltad, akkor fokozatosan, óvatosan nyugodtan belevághatsz. Van akkora túlsúly is, illetve olyan fizikai állapot is, ami mellett már nem ajánlott vagy nem is lehet futni, de ezt gondolom éreznéd.


Ha ezek után is van benned bizonytalanság, egy (sport)orvosi felmérés adhat iránymutatást, hogy futhatsz-e, és mennyit. Ebben a szív állapotát is felmérik.

2012. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy ha netán nem menne a futás, akkor is muszáj mozogni, pl. jó a túrázás, a bicikli, vagy a szobabicikli.
2012. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

21 éves vagyok,és ha belegondolok,kb 30kg-t kellene fogynom..:(

Gyermek korom óta életem szerves része a mozgás,diétázás,fogyókúra..sajnos hormonzavaros vagyok,érthetőbben:Inzulinrezisztenciám van,tehát nekem ez a fogyás dolog még nehezebb mint másnak.

Azaz igazság,hogy 3 éve jó formában voltam magamhoz képest,de összejöttem a párommal,és bár nem ettem többet vagy egészségtelenebb kajákat,mégis híztam.Szerencsére már kezdek megint fogyni egy kicsit.Bár mindig is duci voltam,sosem éreztem magamon ezt...energikusnak gondolom magamat,fizikai erönlétem ha nem is a legjobb,de nem rossz..Ha bulizni mentünk a csajokkal,akkor én voltam az,aki elsőnek ment táncolni,és én voltam az utolsó,aki abbahagyta...

Az a baj,hogy látván az eddigi évek kudarcait,a betegségemet,hát..hogyismondjam,nehéz...

Readásul tavaly májusban majdnem meghaltam,vérképzési zavarok miatt..szteroidot szedtem,ami miatt még híztam is egy kicsit,és tönkretette a szervezetemet.

Párommal a futáson veszekedtünk kicsit,emiatt tettem fel a kérdést..sokan mondták,hogy ekkora túlsúllyal ne kezdjek rögtön futni,mert tönkrevágom az izületeimet,párom szerint viszont ez hülyeség..szerinte futással lehet megoldani az én bajomat..na,viszont én ebben nem hiszek...mostanában fogytam egy kicsit,úgy gondolom,ez az itthoni tornáknak és a táncnak,a salsának köszönhető..merthogy elkezdtem salsázni:)

Most kicsit stagnálni látszik a dolog,de nem adom fel...itthon torna,tánc..majd ha jobb idő lesz akkor meg bicajozni fogok végig a duna part mentén..:)meg elkezdek gyalogolni,és csak azután futni..nemtudom,így mennyire csinálom jól a dolgokat!?Tudsz még tanácsokat adni?

Nagyon szépen köszönöm az összes választ!:)

Szép estét mindenkinek!

2012. márc. 31. 19:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudok mit hozzátenni, legfeljebb csak azt, hogy 30 kiló túlsúly, különösen ha az betegség következménye, nekem is soknak tűnik a futáshoz. De még ebből az egy számból sem lehet általánosítani. Ha rádnéznék, úgy 90 %-ra meg tudnám mondani. Mert a túlsúly se mindig teljesen csak túlsúly, lehet benne az átlagnál vastagabb csontozat, netán erősebb izomzat. Meg ezen túl is minden ember más, és ez ezen a téren nagyon igaz.


Ha gondolod, próbálgasd a futást is, de nem ez a lényeg, hanem a mozgékony életmód, amit futás nélkül is meg lehet csinálni. Túrák, gyakori hosszú távú gyaloglások, biciklizés. A szobabiciklit meg kifejezetten neked találták ki. Én egy nagy hosszútávfutó vagyok, nekem dögunalom, de amikor átmenetileg leestem a lábamról, ez mentett meg. Az a jó benne, hogy a testsúlyodat nem kell cipelni, viszont a mozgásterhelést ugyanúgy adja, és mindig kéznél van.

2012. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Szobabicajt már próbáltam,többek között a kardio edzés keretén belül,és igen..dög unalom:)taposógép jobban tetszett:)

Mivel a Dunakanyarban élek,és van biciklis-út,tavasztól őszig tudok bicajozni,feltéve ha olyan az idő.Sajnos az utóbbi napokban orkán erejű szelek és a hideg miatt nm lehetséges ez.

Ma túlvagyok egy kiadós tornán,és nagyon jól esett,egy kis salsával fűszerezve a mozgás.

Anno egyébként voltam csonsűrűség vizsgálaton,és a csontjaim nagyon erősek,sűrűek,mondták is hogy a kalciummal vigyázzak.

Szóval,amint látod,sok minden gátolt a tartós fogyásban eddig..:S

De remélem,hogy nyárra minimum 10 kg le fog menni..igaz,ebben baromi nagy munka lesz,tudom..

A combomon,csípőmön érzem a változást,a hasamon még nemigazán sajnos..:( Talán már nem lóg annyira mint 3 hnapja..de még mindig van bőven mit leadni innen is...

Ja,majdnem elfelejtettem..itt van a tavasz,jön a nyár..kerti munkák..ettől is lehet izzadni rendesen!:)

2012. márc. 31. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2012. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!