Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A defendo vagy a krav maga a...

A defendo vagy a krav maga a jobb? Önvédelemre.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyik se
2012. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
2012. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
35%

Attól függ, mit akarsz, és mennyi energiát vagy hajlandó belefektetni:

- Alapfokon szinte bármi segít amiben szembekerülsz másokkal. Egyszerű önbizalomnövelés: Nem néznek ki, ha gyenge áldozatot keresnek.

- Középfokon a krav maga használhatatlen: Az sport, nem önvédelem. Kell hozzá két pálca, és van csomó irreális szabály. Cserébe viszont jól néz ki. A defendo az alapokra 3-6 hónap alatt viszonylag gyorsan megtanít, de ennyi. Erre találták ki, és erre tökéletesen meg is felel.

- Ninjutsu, Jiujitsu, Aikido komolyan harcban is használható, viszont minimum 1-2 év mire tudsz valamit. Ezekben nagyon sok átfedés van, viszont annál nagyobb a különbség az iskolák és tanárok között: Jól nézd meg hova mész, és járj szemináriumokra: Csak ott derül ki, hogy mennyit ér amit tanultál, amikor összekerülsz olyanokkal akik máshova járnak! Vagy élesben mikor szükség van rá...

2012. ápr. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
milyen palca kell a krav magahoz te eszleny?! osszekevered valamivel, mert ez az egyetlen ami pont, h nem sport hanem onvedelem. a tobbi karate kungfu jiujitsu meg akarmik elbujhatnak mellette. ez tapasztalat.
2012. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A krav magát miért tanítják katonáknak? És egyáltalán miért egy hadsereg fejlesztette ki, ha nem önvédelemre jó? te hülye vagy. :D És tényleg mi az a pálca?
2012. ápr. 4. 12:34
 6/14 anonim válasza:
Bármelyik harcművészet jó arra, hogy mevédd magad...
2012. ápr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na épp ez az, hogy nem! Én 1,5 évig karatéztem, haverom 4 vagy 5 évig. Tudta, hogy mit hogy védenek ki és mire mi az ellen taktika. Fogadtunk, hogy nem tudom megütni. :) Az 1. ütés célba ért. Igaz, hogy egy kicsit összeért a kezünk, de nem tudta kivédeni, mert azt az ütést abból az irányból, olyan hajlított kézzel... stb. NEM TUDJA a kerete kivédeni!!!
2012. ápr. 4. 14:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyik se jobb önvédelemre. Tőled függ hogy mennyire vagy képes megvédeni magad. Csak az a fontos hogy megbízható emberek tanítsák a technikát. Válaszd ki hogy melyik tetszik és kész. (szerintem)
2012. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 viktor123456 válasza:
Szerintem a pálcás gyerek a kendo-ra gondolt. :D
2012. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 viktor123456 válasza:
egyébként krav maga jó abból a szempontból, hogy az edzéseken ütnöd kell a másikat, szokod a kontaktus. nem biztos, hogy kerülni akarod a verekedést ezek után...
2012. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!