Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatok a pocsék...

Paránytrilla kérdése:

Hogyan javíthatok a pocsék egyensúlyérzékemen?

Figyelt kérdés

Arról már rég lemondtam, hogy megtanuljak biciklizni (26 éves vagyok). Mikor gyerekkoromban próbálkoztam, nem ment. Bár nem is voltam elég kitartó és nagyon szégyelltem, hogy ennyi idős koromban még nem tudok és a családtagok felváltva próbálnak segíteni. Ma is nagyon cikinek érzem ezt a helyzetet, csak a legszűkebb családom tudja, hogy nem tudok biciklizni, a barátaimnak el se merem mondani. Hozzátartozik, hogy szemüveges vagyok és tériszonyom is van. Egyéb adalékok: nem tudok vezeni (nem bírom rászánni magam, hogy megtanuljak, szerintem 10 méter után bepánikolnék), nagyon gyakran rosszul lépek, többször kificamodott már a bokám, lépcsőkön lefelé mindig attól félek, hogy le fogok esni, magyarán szörnyen rossz az egyensúlyérzékem. Ja, és a reflexeim is lassúak. Tesiből mindig rossz voltam, amiért egész gyerekkoromban csúfoltak. A korcsolyának, görkorinak még a gondolatától is világéletemben a hideg rázott. De pl tudok és szeretek úszni.

Ilyen háttérrel mégis úgy döntöttem, hogy veszek egy rollert. Már meg is van és egyelőre csak a lakásban próbálgatom, de többnyire pár méter után elkezdek dőlni valamelyik oldalra. Ha lassan megyek, nehéz tartani az egyensúlyt, ha nagyobbat lendítek magamon, akkor magától a mozdulattól rögtön dőlök az ellenkező irányba. Szerintetek van rá legalább valami halvány esélyem, hogy közlekedni tudjak vele? Csináljak valamilyen egyensúlyfeljesztő gyakorlatokat?



2012. ápr. 7. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:

az ugrókötelet neked találták ki.

vegyél egyet és ess neki nagyon gyorsan.

a mozgáskoordináció,ritmusérzék,egyensúlyérzék fejlesztésének első számú eszköze a kötél.

egyébként meg a fülészetre azért a helyedben elnéznék.

2012. ápr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!