Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az a szuperszett?

Mi az a szuperszett?

Figyelt kérdés
Az elöbb olvastam egy kérdést, és ott említik, de nem tudom mi az.
2012. ápr. 12. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Egymás után 2 különböző izomcsoportot megmozgató gyakorlat szünet nélkül... :)
2012. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

desire1995 nem úgy érti hogy le edzed a bicepszet és a tricepszet egymás után szünet nélkül hanem hogy pl. egy bicepsz gyakorlat és utána egy tricepsz,aztán megint bicepsz és megint tric.

csak hogy ne legyen félre értés.

2012. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ment a zöldpacsi.
2012. ápr. 12. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Baromságot írtak a kedves előzők. a szuperszett két gyakorlat pihenőídő nélküli végzése.


Valójában szuperszettel különböző izmokat edzeni baromság. Ha közeli izmokról van szó, akkor még némileg védhető, de amúgy f4szság, hiszen semmi pozitív hatása nem lesz a második sorozatnak, hiszen fáradtan végzed, rosszabb formában, kisebb munkát végezve. Annyi haszna van, ha sietsz, akkor lehet nyerni vele néhány percet, DE AZ EDZÉS ROVÁSÁRA!


szuperszettel kizárólag egy izmot érdemes edzeni. pl sok lámának azért nincsen válla, mert amikor nyomógyakorlatot csinálnak, a tricepszük előbb bukik, mint a váll izomrostjai, így azok nem kapnak megfelelő stimulációt a növekedéshez.


Ha a lámaarc egy szuperszettel edzene, akkor egy izoláló gyakorlatot (pl oldalemelés) kombinálna egy alapgyakorlattal, pl militarypressel. ekkor az oldalemelés kifárasztja a vállat, így nem a tricepsz lesz a gyenge láncszem a nyomásnál, hanem a váll.

2012. ápr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. És mikor érdemes használni a szuperszettet?
2012. ápr. 13. 06:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Tricepsz-bicepsz combo nekem bevált, kb 10-20 % többet tudok ilyenkor teljesíten a tricepszel.

Meg persze akkorát durran a karom hogy a bőr már alig taratja.

2012. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dirtboy ***** válasza:

ma 00:26


ki a f asz írt baromságot te hülye?


[link]

2012. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!