Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet heti két edzést...

Coronita24 kérdése:

Hogyan lehet heti két edzést felbontani, úgy hogy fejlődjek? Melyik felbontás a jobb a lent leírtak közül?

Figyelt kérdés

25 éves nő,165 cm, 63 kg mezomorf alkat. Volt,hogy a heti két napot felbontottam egy alsótest napra és egy felső test napra,majd változtattam,úgy hogy egy nap 5 gyakorlat alsó és 5 gyakorlat felső testre.Pl. egy edzésterv:

1 nap:

Előtte 20 perc futógép

Evezés két kézzel 20 kg 4x10

Tarkóhoz húzás 25 kg 4x10

Tárogatás mellgépen 15kg 4x10

Kalapács 6kg 4x10

Tricepsz kötélen csigán 20kg 4x10

kitörés 7kg 4x10

combfeszítő egyláb 20kg 4x10

ülő hajlító 30kg 4x10

Fenék 35 kg 4x10

ülő vádli 10kg 4x10

végén 3 has

Így megdolgoztattam:Hát-mell-bicesz-tricepsz-comb-fenék-vádli

2.nap:

Váll oldalra emelés 15 kg 4x10

Vállgép szűken fel emelés 25 kg 4x10

Előre emelés kézi súlyzó 5kg 4x10

Francia rúddal bicepsz 1,25kgx2 4x10

Beforgatás kézi súlyzó 6kg 4x10

Tricepsz egykézzel csigán 10kg 4x10

Lábtoló 50kg 4x10

Álló hajlító 25kg 4x10

Közelítő-távolító szuperszettben 25 kg 4x10

Fenék 35 kg 4x10

Álló vádli kézi súllyal 10kg 4x10

3has


Nem tudom,hogy melyik a jobb megoldás,amikor 5-5 gyakorlat

van egy nap,vagy amikor különbontom az alsó és felső testet.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a választ!


Az étrend:Fitness menü ételhordó cégtől



2012. ápr. 13. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt kell mondanom, hogy két naposnál mind a két módszered jó. A legjobban persze 3 naposra lehetne elosztani, de gondolom csak ennyi fér az idődbe.

Nálam az válik be, ha kb. kéthavonta változtatsz valamit, így a két tervet tudnád cserélgetni.

Kajánál nem tudom hogy a za menü tartalmaz e egész napos kaját, de reggelre mehetne zabpehely+protein, edzés után protein+ ha tömeget akarsz növelni, akkor pl. dextróz is kell (vagy supercarb fast). Utána rá egy órára szilárd kaja, majd este sovány túró.

Az aerob edzést mindig a súlyzós után végezd.

2012. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt vannak még edzéstervek, ha szeretnél esetleg módosítani: [link]
2012. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy,hogy ilyen gyorsan válaszoltál,köszönöm!Igazából szálkásítani szeretnék.Az a baj,hogy tudom,hogy a hétfő-szerda-péntek lenne a legjobb,de egyenlőre marad a kedd-csütörtök és majd idővel muszáj leszek a fejlődés érdekében beszúrni plusz egy napot.Proteint még nem nagyon ettem,inkább csirkemellet és salátát,nem is tudom,mennyit lehet egy nőnek,de utána nézek. És a linknek is!Viszont azt nem nagyon értem,miért van az,hogy sokkal jobban izomlázam van az 5-5 gyakorlatostól mint az alsó és felső napostól.

Mégegyszer nagyon köszönöm a választ!Milyen jó,hogy vannak még segítőkész emberek:)

2012. ápr. 13. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor még egy kis segítség. Legyen a napi fehérjebeviteled szálkásításnál 3g*testtömeg kg és a szénhidrát (ch) pedig 2g*testtömeg kg. Így állítsd össze: [link]
2012. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!!!
2012. ápr. 13. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!