Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani valami jó...

Tudnátok ajánlani valami jó sportot?

Figyelt kérdés

14 éves budapesti lány vagyok, és érdekel a keleti harcművészet. Mostmár kéne valami sport, és vonzanak a keleti, főleg szamuráj harcművészetek, de nem tudom, hogyan vágjak bele. Sokfélét láttam, nem tudom, mi lenne jó nekem, ami elég olcsón megúszható, és testileg lelkileg is megeddz.

Nem sportoltam ezen kívül semmit rendszeresen, szóval biztos vagyok benne, hogy ígyis-úgyis nehéz lesz, de nem akarok egy durvább sportba belevágni. Barátnőm saolin kungfu-t sportol (tudom, az kínai harcművészet) de nekem túl durva, amiket mesélt róla, és az én aluledzettségemnek ez nagy teher lenne, nem is lenne rá pénzem.


Előre is köszönöm a tippeket, segítséget!


2012. ápr. 15. 21:20
 1/3 Panda Péter ***** válasza:

ha kardozás, akkor kendo/iaido (ezt mindig is ki akartam próbálni).

ha puszta kezes, akkor karate (én ezt űzöm már egy rövid ideje, kemény, de nem hal bele az ember, bele lehet jönni).

ha íjászat, akkor kyudo (ez inkább szellemi összpontosítást igényel, mintsem túlzott fizikai erőt, persze az is kell hozzá).

2012. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igazából az első és az utolsó érdekel, nagyon szépen köszönöm, utánna nézek :)
2012. ápr. 16. 14:23
 3/3 Panda Péter ***** válasza:

ha kyudo klubot nem is találsz, sima íjászlőtér nem egy helyen van a városban, a tradícionális íjászat mostanában nagyon népszerű.

hátránya, hogy egy jobb íj nem két forint. (az enyém 40k volt...)

2012. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!