Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nemsokára kúpert fogunk...

Nemsokára kúpert fogunk futni, hogyan készülhetnék fel rá?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos, 40 kiló vagyok. Anya futó volt, de egyszerűen nem tudok sokat futni, hamar kifáradok, a lábaim elkezdenek fájni stb. Tudnátok valamit ajánlani, étrend, napi x méter futás vagy valami? Köszönöm, és megkérnélek titeket, hogy normális válaszokat írjatok :)

14/L


2012. ápr. 22. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Az étrenddel kapcsolatban csak azt írhatom, hogy egészségesen élj. Ez, gondolom, úgyis tudod, mit takar: ne egyél sok édességet, gyorséttermi kaját, viszont egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, zsírszegény húsokat. Ha hamar kifáradsz, fogyassz több vasat: vas van a húsokban, spenótban, céklában, lencsében, eperben, piros gyümölcsökben, piros gyümölcslevekben. Az egészséges életmódhoz tartozik az is, hogy feküdj le minden nap korán (legkésőbb 10-kor), pihenj eleget, ne fogyassz energiaitalt (bár remélem, ezt nem kell mondanom egy 14 évesnek). Ha egészségesen élsz, már nem kell más, csak akaraterő: én régen egy focipályára jártam ki futni, mert az van itt a közelben, ott róttam a köröket, egy barátnőm mérte az időt, aztán cseréltünk, én mértem és ő futott. Futás közben hallgass valami élénkítő zenét, ami felpörget. Hiába fáj a lábad, ha már úgy érzed, hogy meghalsz, ha már teljesen kivagy, akkor is fuss tovább, amíg csak össze nem esel. Tényleg! Az én edzőm, aki tesitanár, és szabadidejében sokat segített nekem a futásban, ő is mindig ezt mondta. Olyan nincs, hogy nem bírod, az utolsó leheletedig fuss, még ha nagyon-nagyon szúr az oldalad és már minden bajod van, akkor is! Ha egészségesen élsz, MENNI FOG. Ez BIZTOS! ;)
2012. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) vashiányos vagyok... egészségesen is élek, alig eszek csokit... :) megpróbálom :)
2012. ápr. 22. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!