Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Super Mass-R tömegnövelőben...

Super Mass-R tömegnövelőben milyen szénhidrátok vannak? Állítólag nem tartalmaz cukrot.

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 2. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáltam részletesebb összetevő felsorolást keresni a gyártó oldalán is, de láss csodát... nincs semmi. Szerintem ne foglalkozz ezzel a gyártóval. Elég szemét termékei vannak. Gyenge minőség, olcsón. Olyan gyártóval, aki egy értelmes összetevőket tartalmazó listát sem képes mellékelni, annak nem szavazom meg a bizalmat (A védett összetevők kivétel). Gyanítom, hogy maltodextrin és dextróz van benne, amik nem cukorként vannak feltüntetve, de lényegében azok. Sima, mezei átb*szás. A fehérje összetétele sem valami ász...
2012. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zakathol ***** válasza:
Én is erre a következtetésre jutottam. Rég gyanús, ha nem tüntetik fel normálisan az összetevőket. Az pedig, hogy "Cukrot nem tartalmaz" az édeskevés... Egy normális gyártó nem enged meg ilyet magának.
2012. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért nincs róla információ?


Super Mass-R

Tömegnövelő, mely 50%-ban tartalmaz fehérjét, 35%-ban szénhidrátokat. Cukrot nem tartalmaz!

soy protein izolátum és milk protein koncentrátum.


Energy tartalom/adag (60 g – 2 adagolókanál):

215 Kcal (900 KJ).


Összetétel:

1 adagra kivetítve(60 g - 2 adagolókanál)

szénhidrát 22,80 g

zsír 0,48 g

L-Aspartic Acid 2160 mg

L-Cystine 120 mg

L-Glutamic Acid 6720 mg

L-Glycine 6060 mg

L-Histidine 900 mg

L-Isoleucine 1685 mg

L-Leucine 2576 mg

L-Lysine 2236 mg

L-Methionine 540 mg

L-Phenylalanine 1504 mg

L-Proline 3180 mg

L-Serine 1860 mg

L-Threonine 1406 mg

L-Tryptophan 483 mg

L-Tyrosine 1920 mg

L-Valine 1814 mg

Minerals 3,00 g

Proteins 30,00 g


Ha azt olvasod, hogy cukrot nem tartalmaz, akkor kristálycukor meg porcukor nincs benne, de egyéb szénhidrát igen, mint dextroz, malto, stb. Standard tömegnövelőről beszélünk, tehát szénhidrátot tartalmazni kell. Jelen esetben az is fel van tüntetve.


[link]

2012. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kiegészítésként még annyit, az árból kiindulva a szénhidrát forrás dextroz, malto lehet.
2012. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen ezt az összetétel leírást megtaláltam én is, csak ugye mint a dextróz mint a maltodextrin cukor.

Igaz, az utóbbit nem szokták cukorként feltüntetni.

2012. máj. 6. 12:36
 6/9 Zakathol ***** válasza:

#3: Köszönjük Captain Obvious...

Nyilván egy tömegnövelőben van szénhidrát, de itt nem is az volt a kérdés, hanem, hogy az miből áll... Azt odaírják, hogy mennyi szénhidrát van benne, de azt nem, hogy miből mennyi van benne. Az amino-profilt szépen kimásoltad, de jelen esetben teljesen irreleváns...

2012. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában az alap tömegnövelők, olcsób árkategóriában ugyan azon az elven működnek 20/80, 30/70 arányban valamilyen protein/szénhidrát. A protein olcsóbb szója, drágább whey/kazein, szénhidrát esetében pedig dextro/malto. Ez vonatkozik erre a termékre is.


Akinek a tudás szintje megfeleő, és pontosan szeretné is arányokat, az önmagának nagyon egyszerűen össze is keverheti a tömegnövelőt.

2012. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tehát ismétlem tisztelt hozzászóló az amino profil másolással, hogy NEM TALÁLTAM SEMMILYEN INFORMÁCIÓT ARRÓL, HOGY MILYEN SZÉNHIDRÁT VAN BENNE, AMENNYIBEN NEM CUKOR!!! Mert ugye ezt állítja a gyártó. Én azzal nagyon is tisztában vagyok, hogy általában maltodextrint és dextrózt használnak a tömegnövelőkben, sőt azt is tudom, hogy a jobbakban komplex szénhidrátok és palatinose is van! Itt a probléma az, hogy azt állítják, hogy nincs benne cukor és mégsem tüntetik fel a szénhidrátok megnevezését! Ha pedig dextróz és maltodextrin van benne, akkor azok cukrok! Nem tudom miért ne lenne cukor a dextróz, aminek a magyar neve szőlő'CUKOR'!!! Tecccik érteni??? Továbbra is gagyi gyártónak tartom!
2012. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah és cukornak nem csak a porcukrot és a kristálycukrot hívják. :D Ezt azért illene tudni! Házi feladat: tessék megnézni, hogy mik azok a cukrok és milyen fajtáji vannak!
2012. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!