Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzhetek ma? Fáj a vállizmom.

Edzhetek ma? Fáj a vállizmom.

Figyelt kérdés
Vasárnap volt az edzés, tegnap pihenőnapom volt. Nem csináltam semmi megterhelőt tegnap, estére iszonyat elkezdett fájni mindkét vállizmom, most is fáj, az izület nem fáj. Mintha izomláz de nem olyan, ég és feszül.
2012. máj. 8. 09:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
rá kell dolgozni amit csináltál
2012. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Zakathol ***** válasza:

Igen, hogyne. Ha valamilyen gyulladás van esetleg a vállában akkor nyilván dolgozzon rá, az jót tesz...

Az általános tévhittel ellentétben az izomlázra sem dolgozunk rá. Más izomcsoportot edzhetsz, de a vállad pihentesd pár napig. Mondjuk lábazz egy jót.

2012. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne eddzen rá, én is inkább a lábedzést javaslom.
2012. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem se edz rá amíg fáj. Sokkal rosszabbul jársz ha lesérülsz. Ha egy hetet kihagysz nem tragédia, de ha egyszer lesérülsz az sose fog rendbe jönni rendesen.
2012. máj. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kezdő vagyok, nem tudtam beazonosítani a fájdalom okát, pihentetem.

Szerintetek megerőltettem vagy nem jó technikával dolgozom vagy mit csinálhatok rosszul? Mert vasárnap nem fájt, csak tegnap estére jött elő. kb. 27 óra telt el az edzés és a fájdalom megjelenése között. Legközelebb nem szeretnék hibát elkövetni és edzéseket kihagyni.

2012. máj. 8. 10:45
 6/21 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet, nem megfelelő technika és túl nagy súly választása kezdésnek. Az utóbbi okozza általában a nem szabályos végrehajtást.
2012. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
talán írd le milyen gyakorlatot végeztél..és abból is elvileg meglehet állapítani mert ha nyakból nyomást csináltál akkor nem hiába fáj...
2012. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Oks, köszi. 2 edzéssel ezelőtt emeltem a súlyokon az edzésterv miatt, ment is, de ezek szerint még nem jó a technika. Visszaviszem a kezdősúlyra.
2012. máj. 8. 11:12
 9/21 A kérdező kommentje:
oldalemelést csináltam egykezes kézisúllyal
2012. máj. 8. 11:13
 10/21 anonim ***** válasza:
akkor szerintem csak szimplán izomlázal van dolgod bár én úgy csináltam tegnap, hogy oldalemelés egykezes-el de csak az egyik kezembe vettem a súlyt és addig emeltem míg benem égett( azért csinálom így mert párban nem tudok rákoncentrálni illetve szar a technikám de nekem ez is kellően szétrobbantja) az egész, és mára semmi bajom bár ez egyén függő szerintem izomlázad van pihenj egyél hozzá és legalább 48 órát várj míg megakarod újra edzeni esetleg..
2012. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!