Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés 17 éves lánynak?

Fegyencedzés 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Hallottam már erről, és szeretném elkezdeni, egyrészt mert elég gyenge vagyok, csak a lábam erős, különösen a vádlim a sok futás miatt, de a karom pl. katasztrófa, elég erőtlen, és ezen akarok változtatni. Plusz most szeretnék pár kg-t fogyni (csak esztétikai okból, túlsúlyos nem vagyok), és a futás mellé jól jönne valami "torna" (diétázom, és tudom hogy nem fogyaszt, csak jól esne átmozgatni az izmaimat meg olvastam hogy kéne) és ezt megláttam, elolvastam és nagyon tetszik, az első gyakorlatokat még meg is tudom csinálni, lenne valami sikerélményem. :D

Beválhat erre a célra, jó lenne nekem? Tényleg működik, ha rendesen csinálom, erősebb leszek? Mert olyan nehéz elképzelni, hogy ha szorgalmas vagyok, képes lehetek ilyenekre, ha nem is a mesterfokozatra.


2012. máj. 10. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
A fegyencedzés gyökereknek való. Ez most valami új divat? A csapból is ez folyik. Mindenki fegyenckedni akar. Csak simán súlyzózz! Sokkal komolyabb és célravezetőbb, mint az a sz*r.
2012. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
szerintem a konditeremmel jobban járnál :)
2012. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1) a "fegyencedzés"-nek csak a neve felkapott... egyébként meglévő, régi, szteroidmentes dolog, amikor még nem voltak erőgépek meg táplálékkiegészítő sz.r porok, akkor is menő volt. csak feledésbe merült, mert a gyökerek inkább gyors, látványos, pumpált csodákat akarnak a testükre.

2) nyugodtan próbáld ki. én is csinálom. jó ez. nem kell hozzá sok ész meg eszköz, külön előnye. sőt, alig valami. szóval vágj bele. keress rá egyébként úgy, hogy "saját testúlyos edzés" vagy "calisthenics"

3) ha rendesen csinálod, tényleg erősebb leszel. nekem nem célom ugyan a mesterfokozat, de jó dolog a saját testedet uralni. és ez erről szól. nem arról, hogy többet tudsz-e kinyomni, súlyzózni, hanem hogy magaddal harmóniában légy. szerintem tökéletes. :)

4) hajrá, hajrá, hajrá!

2012. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

+ másrészt, itt nagy eséllyel nem cseszed el, nem feszíted túl az izmaid, mert mégiscsak saját magadról van szó, nem mindenféle tárcsákról. vágj bele, bátran, szerintem.

persze egy konditerem is jó dolog, sőt. de ha nincs pénzed kondibérletre, ami sajnos előfordul (nekem pl. nincs), akkor ez egy remek megoldás.

2012. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
mindenféle tárcsák.....:D
2012. máj. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

1. és 2., a konditermen is gondolkoztam amúgy, de az az igazság. hogy nem vonz annyira (a saját súlyos edzés valahogy "izgalmasabbnak" látszik, vagy nem is tudom), meg nincs nagyon a közelben és nincs túl sok időm. De szerintetek annyival jobb a súlyzós edzés arra, amire én akarom, vagyis, hogy általánosan erősödjön a testem? És miért? Érdekel mindenféle vélemény, különösen az indokok. :)

3., köszönöm a biztatást, a testem uralása és a harmónia tökéletesen megfelelne, bele is vágok. :)

2012. máj. 11. 00:17
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
"Mindenféle tárcsák", meg "táplálékkiegészítő sz*r porok"... Ez egy igazi Aladár! :D
2012. máj. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha tetszik, akkor kezd el nyugodtan. Izmosodni fogsz tőle, pont olyan mértékben, hogy szép formás alakod legyen, ha mellé normálisan étkezel. Erősebb is leszel tőle, bár azt majd akkor fogod érezni, ha elérsz mindenben legalább a 4-5. lépésig. Szorgalommal egyébként nagyon sokat fejlődhetsz, más tulajdonság nem is kell szinte a sikerhez, csak ez!

Emellett ne foglalkozz a sok gyökérrel, akik próbálnak eltántorítani ettől az edzésmódszertől!

2012. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem kell hozzá sok ész" Mindenféle edzéshez kell intelligencia ami belőled nyilván hiányzik ezért nem is vetted észre.


A könyv edzésrendszer része teljesen jó, a könyv marketing része meg egy lerakat fos. Ennek oka, hogy Paul Wade(r) nem egy létező személy az edzésrendszert komoly sportszakemberek rakták össze a maradék marketinget meg sztorit reklámszakemberek.


Jövő hónapban érkezik magyarul a második rész amely sok hiányosságot tisztáz (egy kisebb kitérés a táplálkozásra, nyújtás, a súlyzók mégsem a sátán eszközei, egy két új gyakorlat stb)azt is érdemes lesz elolvasni.

2012. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell gyűlölködni? Miért nem lehet megérteni, hogy a konditermes edzés _is_ jó, és a fegyencedzés _is_ jó? Esetleg egy kicsit más a céljuk, de a test karbantartására, alakítására megfelelnek, persze nyilván ésszel kell csinálni. Manapság már nem kell keresztes háborúkba menni, meg gladiátorkodni, hogy élet-halál kérdése legyen, hogy akkor most ki az erősebb, ez már egy luxushobbi, amelyik jobban tetszik, azt csináld, ennyi. A hobbihorgász sem azért horgászik, merthogy ő majd kimegy a susnyásba halon élni...


Kérdező: vágj bele nyugodtan, hajrá!

2012. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!