Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítéshez értők! Ez jó...

Tyler913 kérdése:

Testépítéshez értők! Ez jó mintaétrend?

Figyelt kérdés

196 cm/93 kg-os,24 éves srác vagyok.A súlyom hiába tűnik nagynak,eléggé vékony vagyok,főleg a mellemre és a karjaimra lenne szükség tömegre sürgősen.Elhatároztam,hogy nagyon oda fogok figyelni a kajára,ezért mostantól igyekszem pontosan kiszámolni a napi tápanyagbevitelt.Készítettem egy mintaétrendet,de gondoltam,lecsekkoltatom veletek,illetve tanácsot kérek,mivel lehetne változatosabbá tenni.

Az étrend készítésénél két fő szempont volt: az egyik,hogy vegetariánus legyen,a másik,hogy gazdaságos legyen.Íme az étrend egy napra lebontva:

25O g barna rizs (192g ch/2Og fh)

2OO g zab (114/25)

1OO g teljes kiőrlésű kenyér (7O/15)

15O g kukorica (25/1O)

1OO g lencse (57/26)

5O g olajos mag (1Og ch/12g fh/5O g zsír)

4O g szőlőcukor (35g ch)

1OO g sajt (25g fh/3Og zs)

25O g túró (37g fh)

dupla adag tejsavó (4Og fh)

Ehhez jönne még némi zöldség és gyümölcs,de a makrotápanyagok szempontjából azok kevéssé mérvadóak.Jó lesz ez tömegnöveléshez?A válaszokat előre is köszönöm!


2012. máj. 11. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
jónak néz ki
2012. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kakao01 ***** válasza:
kb az a 70-80g fehérje nem hiszem hogy elég lenne :S
2012. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha beleszámolod a növényi fehérjéket is ahogy látom a zárójelben, akkor pont megvan a 2g*testtömegkg fehérje, de mivel a növényi fehérjék nem teljes értékűek (kivéve szója) így én még tennék be valahová (talán reggelre a zabhoz) még egy dupla adag tejsavót. Amúgy jó lesz szerintem.:)
2012. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Javítsatok ki,ha tévedek,de tudtommal attól,hogy egy növényi fehérje nem teljes értékű (tehát nincs meg benne az összes esszenciális aminosav),a szervezet még fel tudja használni,pláne,ha különböző növényi táplálékok vannak összekombinálva.Második válaszolónak: ott vannak a fehérjeértékek zárójelben.Számold össze,ez elvileg 21O g.
2012. máj. 11. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó lesz az étrend de , Monteznek egyaránt igaza van abban is hogy a növényi fehérjék nem a legalkalmasabbak az izom építéséhez és abban is , hogy kéne még tejsavó is bele reggelre! De kezdésnek jó lesz szerintem.
2012. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem vegetáriánus étrend. Az egyik szempontod ugrott...
2012. máj. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár, ha nem szigorúan veszed a vegát, akkor belefér.
2012. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kakao01 ***** válasza:

bocs tényleg elnéztem néhány dolgot :( my fault

egyébként miért kell vegetáriánusnak lenned? nem kéne vacakolni a növényi proteinekkel

2012. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ma 16:59: szerintem amire Te gondolsz,az a vegán.Én ovo-lakto vagyok,tehát tejterméket,sőt,tojást is fogyasztok,csak húst nem.


kakaoO1-nek: nem lenne kötelező annak lennem,én választottam,az indoklás bonyolult lenne.Legyen elég annyi,hogy nem szívesen eszem húst.

2012. máj. 11. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!