Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő készítése házilag?

Tömegnövelő készítése házilag?

Figyelt kérdés

Nyugi, nem arról van szó, hogy asziszem, hogyha ledarálom a pacalpörköltöt, akkor ludáj van. :D Kéne szénhidrátkiegészítés is, azé kérdezem. Az úgy volt, hogy még "régesrégen" az első kérdésemnél egy ződ jumbót javasolatk, mondván nagyon vékony agyok, toljam, de akkor elrettentett az ára, és hogy csak 40 napig lenne elég. Aztán számolgattam, és arra jutottam, hogy (postaköltséggel együtt) kb 26ezerből össze lehet rakni majdnem 11 kiló 36%-os cuccot (Nutrabolics Mass Fusion + Activlab Muscle Up).

Na de szerintem lehet még ennél is olcsóbban, kiindulva abból, hogy kanalazom én a zabot szorgosan és az szénhidrát, de például reggel hatkor a fenének van kedve és ideje félóráig zabot kanalazni... ezért lenne jó egy koncentrált cucc, be a shakerbe, lötyi, iszom, oszt csá, megvan 5 perc alatt. Láttam olyat, hogy zabliszt, csak nem tudom, a zab miken megy keresztül, mire eljut idáig, meg állítólag nagyon leül az aljára. Vagy akár megőrölhetem magam is a zabot este azon a jó kis ndk-s hengerformájú cukoraprító berendezésen. Elvileg a jumbóban is zab van, hát minek vegyem drágáért, ha össze tudom rakni alkotóelemeiből, azaz szintetizálni (ha ha ha).

Ilyen mindenféle kreatin és tsai extraságokra meg szerintem nekem még bőven nincs szükségem, nem is baj, ha kimarad.

Ugye cukrot nem kéne edzés utánon kívül máskor enni, így ez kiesik, mint szénhidrát. Van még valami?


Szóval, a lényeg az, hogy egy szénhidrát+fehérje porkeverékre lenne szükségem, amit időhiányos perceimben gyorsan be tudok dobni, minél olcsóbban, mert kötsög spúr vagyok. Még. Fehérjét tudok venni, a szénhidrát a kulcs.


(elnézést kérek ezért szombat este)


2012. máj. 12. 20:39
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
látod pont ez az hogy normális ch ami nem cukor nem nyomja fel az inzulint olyan nem nagyon van szóval abból marad a szilád kaja úgy hogy egyed csak azt a zabot.
2012. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt takony íze lenne, másrészt nem tudod hogy mekkora mennyiségben mennyi szénhidrát van, harmadrészt meg nemtudom. :D Az első verzió akár jó is lehet, de ezt a homemade dolgot át kell gondolni. Arra meg most így 8óra terepezés után nem vagyok alkalmas.
2012. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vegyél Carbox-ot a BioTech Usa-tól! Így otthon úgysem tudsz olyan minőségű összetevőket beszerezni, kb ugyan ott lennél árban ha így magadnak kevergetnéd! Carbox az szénhidrát 1 kg 1600ft, persze csak ha tényleg nagyon csóró valaki akkor vegye. Összegezve így sok mindenre nem mehetsz vele próbáld meg inkább a minőségi gyakori étkezést!
2012. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 dirtboy ***** válasza:

/Vegyél Carbox-ot a BioTech Usa-tól!/


azzal nem oldana meg semmit,a carbox is cukros sza r

2012. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A tömegnövelőt Te saját magad is összeállíthatod, ráadásul, úgy, hogy az arányokat a saját igényeidnek megfelelők.


Vegyél whey (és vagy kazein, tojás fehérjét) alapanyag szinten is!! Így jóval olcsóbban jössz ki.


Itt vannak igen jó ajánlatok.

[link]


Vegyél creatin monohydrátot 1kg 3.990Ft

Vegyél dextrózt és/vagy maltot (550Ft/kg vagy 750Ft/kg)


Keverd össze úgy hogy 40/60 arányú legyen a protein és a szénhidrát aránya. Tegyél minden adagba 5-7g creatint. És az alap tömegnövelőd már is meg van.


Még "durvább" tömegnövelőt szeretnél, akkor tegyél hozzá 6g BCAA-t. Esetleg 3-3g Leucint HMB-ét.

[link]

[link]

[link]


Aztán számold ki így mennyibe kerül, és mennyibe kerülne ha egy előre gyártott dizájnert vásárolnál.

2012. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 dirtboy ***** válasza:

ma 20:54

te sem érteted meg úgy tűnik hogy nem cukros sz ar kel,nem edzés utáni időszakról van szó.

2012. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Zakathol ***** válasza:

#5: Te helyből vagy ilyen hülye vagy azért nekifutsz rendesen?


Ez a szerencsétlen kérdező pont a cukrot akarja elkerülni, de meg itt ajánlgatod neki a dextrózt meg maltodextrint... Olvassál is, ne csak a rohadt spammal foglalkozzál...

2012. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

"Nyugi, nem arról van szó, hogy asziszem, hogyha ledarálom a pacalpörköltöt, akkor ludáj van. :D Kéne szénhidrátkiegészítés is, azé kérdezem. Az úgy volt, hogy még "régesrégen" az első kérdésemnél egy ződ jumbót javasolatk,......"

Nem agytérfogatot szeretne növelni a kérdező?

2012. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja :D Edzés utánra van szőlőcukrom 460/kilóért, van fehérjém is, meg veszek is ha kell, ez nem gond. A gond leginkább a reggeli időszak, amikor totál kómásan felkelek (és visszaalszok), és még menjek is be iskolába 8ra. Mondjuk mostanában már ritkábban járok be, de jön a vizsgaidőszak, amikor reggel kéne energy, de ha a felkelési szokásaimra és a zabkanalazásra hagyatkozom, könnyen késés lehet a dologból :\

És igen, a Carboxban csak cukor van, a stillmassos cuccokkal meg nem vagyok előrébb.


Esetleg valakinek valami jó praktikája a zab elkészítéséhez, ha már unja a natúrt?

2012. máj. 12. 21:03
 10/14 A kérdező kommentje:
Wuts da mutter az agyammal? Igen, jumbo, az első megoldás, ami szembejön velem, de ahhoz képest _drága_. És kevés. Ezért nem akarom.
2012. máj. 12. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!