Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzést csinálom és...

Sága kérdése:

Fegyencedzést csinálom és érdekelne hogy milyen étrendet szoktak használni ehhez az edzéshez?

Figyelt kérdés
(Én 186 cm magas és 95-96 kg vagyok, és a hasamon van zsír ezt szeretném leadni,de úgy hogy az ne menjen az edzésem rovására,aerob tevékenységnek 4 ütemű fekvőket szoktam csinálni amennyi megy.)
2012. máj. 13. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha le szeretnéd adni a zsírt, akkor szálkásító diéta kell, ami napi 2,5-3g*testtömegkg fehérjét jelent és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrátot.

ezekből vidd be:

fehérje:sovány húsok, tojás, sovány túró, protein tápkieg.

Ch: zabpehely, barna rizs, főtt krumpli, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

2012. máj. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséged.

Csak a tisztánlátás végett ha én 95 kg vagyok akkor nekem(3gmal) 285g fehérje és (2gmal) 190g sh kell egy napra.Ezt idáig értem csak azt nem h pl a 285g fehérje az pl egy 285g-os hússzelet, vagy 285gnyi joghurt vagy kefír.

Ezt így kell érteni?

Bocsi h hülyeségeket kérdezek csak én ilyen grammos dolgokkal nem foglalkoztam még eddig sose.

Előre is köszi a segítséged.

2012. máj. 13. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden kajának más a fehérjetartalma, pl 100g csirkemellben 24.7g fehérje van. És ezt mindig a nyers kajára kell számolni. Tehát 1 kg nyers csirkemell tartalmaz kb. 250 fehérjét. Joghurtban szinte semmi nincs, azt hagyjad. Egy tojásban van 6g fehérje, szóval minden kajánál más értékkel kell számolni. És a szénhidrátnál is. Itt is a nyers kajára számolunk, mert vegyük pl a rizst, 100g-ban van kb 80 g ch, de megfőzve a rizs tömege lesz 200g, mert vizet vesz fel, de a ch tartalma még mindig csak 80g.

Itt van tápanyagtáblázat amivel tudsz számolni és alatta pedig vannak mintaétrendek: [link]

2012. máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged így már értem hogy hogy vannak ezek a grammos dolgok.
2012. máj. 13. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Harcosok Étrendje c. könyvet. Egy rendkívül hasznos étrend van benne részletesen leírva.
2012. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát a harcosok étrendjét már 2x próbáltam de mind a 2x kb 1 hét után iszonyatosan megfájdult a gyomrom mert felment a gyomorsavam, még hamlettel se tudtam csillapítani.

Sajnos az nekem nem vált be de amúgy annak aki tudja csinálni biztos nagyon jó és működőképes.

2012. máj. 13. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!